Home Tag "trishtë"

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 39 vjeçare kompozitori shqiptar

0
Kompozitori i Andi Bajraktari është ndarë nga jeta në moshën 39 vjeçare. Lajmin e trishtë e kanë bërë me dije në rrjete sociale miqtë dhe të afërmit. Të shumta kanë qenë reagimet ngushëlluese për këtë humbje të parakohshme. Andi Bajraktari ishte kompozitor dhe mësues prej 10 vitesh në shkollën e mesme artistike “Jan Kukuzeli” në […]

Ditë zie për të, aktori i njohur ndan lajmin e trishtë

0
Aktori i njohur Naser Rafuna po kalon momente të vështira në familjen e tij. Naser ka humbur të ëmën. Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ka ndarë lajmin e trishtë me ndjekdësit. ‘Nana ime sapo ia dorëzoj shpirtin e saj Krijuesit të Gjithësisë. Të Allahut Jemi dhe te Ai do të Kthehemi.’ Kujtojmë se artisti […]

Humbi personin e zemrës, Eli Fara ndan me ndjekësit lajmin e trishtë

0
Eli Fara është një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare. Së fundmi këngëtarja ka ndarë me ndjekësit një lajm të trishtë. Ajo ka humbur të ëmën dhe nëpërmjet një postimi në rrjete sociale ka vendosur ta ndajë lajmin e hidhur në këtë formë. ‘Ndërroi jetë nëna ime Vangjelia Bello Fara. E shtrenjta ime […]