Home Tag "udhetime"

Ja disa nga destinacionet që mund të vizitoni këtë vit

0
Me ardhjen e pushimeve të gjithë mendojë se cila destinacione do të vizitojnë. Këto janë destiancionet e listuara nga buletinet ndërkombëtare si ideale për këtë vit: Poloni Janë disa destinacione të reja në Poloni që mund të vizitohen gjatë këtij viti si Hotel Verte, prona e re e Autograph Collection në Varshavë, e cila hapi […]

Këto shenja të horoskopit janë të fiksuara pas udhëtimeve

0
Dashi Njerëzit e lindur në shenjën e Dashit njihen për aftësitë e tyre për të marrë rreziqe. Këto qenie janë jashtëzakonisht të guximshme dhe janë gjithmonë të gatshme për të provuar gjëra të reja. Gjithçka që u nevojitet është një justifikim minimal për të planifikuar një udhëtim dhe ata mund të shkojnë për pushime pa […]

10 gjëra që duhet të bëni sa herë që udhëtoni

0
  Planifikoni përpara. Mendoj se ndonjëherë harrojmë të “hulumtojmë” pak për atë që po ndodh brenda dhe rreth destinacionit gjatë kohëzgjatjes që po vizitojmë. Pyesni vendasit për sugjerime. Sinqerisht, kjo është mënyra më e mirë për të parë një vend. Bëni miqësi me disa nga vendasit dhe pyetini ata për vendet e “fshehura” ose ku […]

Arbana ka një lutje, a është Eduarti pjesë e lutjes?!

0
Arbana Osmani është duke shijuar këtë vit në maksimum verën dhe periudhën e pushimeve. Kemi parë fotot nga më të bukura të saj nga resortet më luksoze. Eduart Grishaj gjithashtu është nëpër udhetime por akoma ata nuk kanë zbuluar nëse po udhëtojnë bashkë apo jo?. Arbana e veshur me një fustan ngjyrë rozë që shkëlqen […]

10 destinacionet më të mira Evropiane për pushime pranverore

0
1: Amsterdam Një qytet argëtues, i lulëzuar i mbushur me kanale të bukura dhe disa nga njerëzit më të këndshëm që do të takoni ndonjëherë, Amsterdami është destinacioni ideal i pranverës në Evropë. Sipërmarrje në një dalje në lumë të AmaWaterways për të përjetuar qytetin, si dhe rajonin. Merrni lundrimin e Tulip Time dhe vizitoni […]

Çmimet e kripura të hoteleve në Santorini, Capri, Kanë

0
Këto ishin disa nga destinacionet që zgjodhën personazhet e ndryshëm publikë për të kaluar pushimet. Sa shpenzuan VIP-at vetëm për hotelin? Po e nisim nga Greqia dhe një prej ishujve të saj, Santorini. Me një vështim të shpejtë në Booking.com çmimet sigurisht që variojnë ashtu si kudo. Por janë më shumë të kripura se të […]

Ëmbëlsirat – specialitet e 22 vendeve në botë

0
Ëmbëlsira është një nga asortimentet e gatimit që pjesa më e madhe e personave u duket e shijshme dhe nuk mund të bëjnë dot pa konsumuar të paktën një ëmbëlsirë në ditë. Për të gjithë ju që udhëtoni dhe që adhuroni ëmbëlsirat, mësoni se kush janë specialitet e 22 shteteve të botës:   1) France: […]

Nga Arizona, në Itali

0
• Grand Canyon, Arizona Një nga mënyrat më të mira për të parë Grand Canyon është duke qëndruar në buzë të kanioneve që të falin pamje mahnitësë. Shumë prej vizitorëve kalojnë të paktën një natë në lumin Colorado i cili ka vende fantastike. • Venice, Italy Qyteti magjik i Venecias në Itali, i përbërë nga […]