Home Tag "ushqim"

Marina Vjollca e fiksuar pas… Po Getoari çfarë mendon?!

0
Marina Vjollca na ka zbuluar një detaj shumë interesant nga jeta e saj. Nuk e kemi ditur që Marina të jetë kaq shumë llupse. Në fakt nga format trupore Marina nuk ngjan shumë e shëndoshur prandaj nuk të lë përshtypjen që të jetë kaq shumë e fiksuar pas ushqimit. Megjithatë Marina edhe pse e pëlqen […]

Diçka e çuditshme është parë pas shpinës së 2Ton

0
2Ton është duke qëndruar në Zvicër për angazhimet që ka atje. Përveç koncerteve të shumta që mban në këtë vend, 2Ton gjen kohë edhe për të kaluar kohën në disa vende private ku shërbehet ushqim. Në një foto që ai ka publikuar në instagram, tregon se është duke pritur që t’i shërbehet ushqimi, madje ai […]

Rrëmujë në McDonalds, e gjitha ndodhi në mesnatë

0
“Asnjëherë më parë nuk kam parë diçka të tillë”, ëshë shprehur njeriu që ka shpërndarë disa skena rrëmujë në McDonalds që ndodhën në orën tre të mesnatës.  Kjo si duket është bërë nga disa persona të dehur që kishin ardhur pasi që ishin mbyllur baret lokale. Derdhur në tokë ka ushqim, pije dhe gjithçka tjetër. […]

Top 5 destinacionet perfekte përsa i përket ushqimit për muajin e mjaltit

0
Lonely Planet ka lëshuar udhëzuesin e saj për destinacionet e fundit të muajve të mjaltit. Më poshtë do të gjeni të gjitha destinacionet perfekte që ju jeni duke kërkuar: Vietnam Vendet e trashëgimisë së lashtë, shtyllat karstike të tjera të Halong Bay dhe ishujt me rërë të bardhë e kanë bërë Vietnam një destinacion gjithnjë […]

Të ushqyerit sipas grupit tuaj të gjakut

0
Në këtë artikull do ju paraqesim disa ushqime që është e rëndësishme të konsumoni sipas grupit tuaj të gjakut. Janë bërë shumë studime mbi këtë çështje sepse e shëndetshme është që secili prej nesh të konsumojë jo të gjitha llojet e ushqimeve, kjo duhet të ndodhi për një jetë sa më të shëndetshme prandaj ju […]