Home Aktualitet

Aktualitet

Humbje e thellë për artin, ndahet nga jeta regjizori i njohur shqiptar

0
Regjisori i njohur Pirro Mani është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare. Aktori ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetonte prej disa kohësh së bashku me familjen e tij. Ai ishte regjisor dhe pedagog, për 25 vjet punoi në Teatrin Kombëtar. Studioi në Institutin Shtetëror të Artit Teatror, GITIS, në Moskë. […]

Ndahet nga jeta në moshën 20 vjeçare reperi i njohur

0
Reperi Lil Loaded ka vdekur në moshën 20-vjeçare. Avokati i tij Ashkan Mehryari, konfirmoi vdekjen për Newsbeat, duke thënë se artisti, emri i vërtetë Dashawn Robertson, i kishte marrë jetën vetes. Shkaku zyrtar i vdekjes nuk është konfirmuar nga eksperti mjekësor. Lil Loaded ishte i njohur për pistën virale 6locc 6a6ym, e cila mori mbi […]

Aksidentohet me makinë, ja si është gjendja e aktorit të njohur

0
Aktori i njohur turk Ilker Aksum humbi kontrollin e drejtimit të makinës së tij me targë me numër 34 CVS 562 dhe u rrëzua ndërsa po vinte nga aeroporti i Adana nga Mersin. Duke parë aksidentin, blerësit aty pranë nxituan për të shpëtuar aktorin e famshëm. Ndërsa aktori u transportua në spital nga ekipet mjekësore, […]

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta artisti i njohur

0
Këngëtari i njohu B.J Thomas është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare. Ekipi menaxherial i këngëtarit njoftoi se Thomas kishte ndërruar jetë nga ndërlikimet nga kanceri i mushkërive, me të cilin ishte diagnostikuar në mars. Ai do të merrte trajtim në një spital të Teksasit dhe shpresonte të shërohej. Artisti është një nga më […]

U përfshi në aksident për shkak të gjendjes së dehur, gjykata merr vendimin për Aleksandër Gjokën

0
Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka dje është përfshirë në një aksident dhe shkak sipas burimeve të policisë është bërë alkooli. Aleksandri ka drejtuar makinën në gjendje të dehur dhe si pasojë është përfshirë në aksident i cili i ka lënë disa dëmtime të vogla. Ai u dërgua menjëherë në spital për të marrë mjekimin e […]