Home Tag "reperi"

Nuk mposhti sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta legjenda e repit

0
Reperi i famshëm Biz Markie është ndarë nga jeta në moshën 57 vjeçare. Reperi pas një sërë komplikimesh nga diabeti që po luftonte për më shumë se një vit nuk arriti të mposhte vdekjen. Biz krijoi një trashëgimi artistike që do të festohet përgjithmonë nga kolegët e tij të industrisë dhe tifozët e tij të […]

Sherr me armë në mes të klubit, arrestohet reperi i njohur

0
Reper i njohur Pooh Shiesty është arrestuar. Ai është akuzuar për qëllimin e një roje sigurie në një klub të Miamit. Sipas policisë, 22-vjeçari Lontrell Williams, i cili mban emrin e artit Pooh Shiesty, ishte duke performuar në King of Diamonds Miami në 7020 Northwest 72nd Avenue, kur dikush i mori para nga xhepi i […]

Ndahet nga jeta në moshën 20 vjeçare reperi i njohur

0
Reperi Lil Loaded ka vdekur në moshën 20-vjeçare. Avokati i tij Ashkan Mehryari, konfirmoi vdekjen për Newsbeat, duke thënë se artisti, emri i vërtetë Dashawn Robertson, i kishte marrë jetën vetes. Shkaku zyrtar i vdekjes nuk është konfirmuar nga eksperti mjekësor. Lil Loaded ishte i njohur për pistën virale 6locc 6a6ym, e cila mori mbi […]

Arti në zi, ndahet nga jeta legjenda e rrepit

0
Një lajm i trishtë ka prekur botën e muzikës. Reperi amerikan Shock G është ndarë nga jeta në moshën 57 vjeçare. Legjenda e rrepit u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Tampa sipas babait të tij, Edward Racker. Shkaku i vdekjes është i paqartë por nuk kishte shenja të traumës. Babai i Shock thotë […]

Sulmohet me armë, reperi i njohur në gjendje kritike për jetën

0
Baby Blue Pretty Ricky është në gjendje kritike pasi policët thonë se ai u qëllua në Florida gjatë një përpjekje për grabitje. Sipas policisë, reperi u qëllua rreth mesnatës ndërsa ishte në parkingun e SpareZ Bowling Alley në Davie, Florida. Policët thonë se Baby Blue dhe një mik ishin pranë automjeteve të tyre kur dy […]

Kejvina pozon me reperin ndërkombëtar, ja si u bënë bashkë

0
Modelja e njohur Kejvina Kthjella është një prej personazheve të njohur të showbizit që herë pas here tërheq vëmendjen e fansave me fotot dhe videot provokuese. Së fundmi ajo ka ndarë në instastory një foto bashkë me reperin e famshëm French Montana teksa pozojnë para aparatit shumë pranë njëri tjetrit në një club nate. “Ska […]

E rëndë, reperi 33 vjeçar qëllohet për vdekje me armë zjarri

0
Reperi i njohur Chucky Trill është qëlluar për vdekje me armë zjarri në moshën 33 vjeçare nga një person ende i paidentifikuar. 33 vjeçari ka qenë duke udhëtuar, ndërsa një makinë që ka ndaluar afër tij ka hapur zjarr dhe për pasojë e ka lënë të vdekur në vend reperin. Vrasësit janë larguar menjëherë dhe […]

E rëndë, reperi i njohur ndërron jetë pas aksidentit me makinë

0
Reperi i njohur amerikan Jameon Davis ose i njohur ndryshme me emrin e artit Ketchy the Great ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike. Ai është shtypur nga një makinë tip Nisan të cilën e drejtonte një 28 vjeçar ndërsa ishte duke kaluar rrugën. Davis është transportuar menjëherë në spital por nuk ka mundur dot ti […]