Home Aktualitet Senatorja ushqen fëmijën me gji në parlament
Senatorja ushqen fëmijën me gji në parlament
0

Senatorja ushqen fëmijën me gji në parlament

0
0

Senatorja australiane dhe e bija e saj, Alia, kanë bërë histori. Larissa Waters u kthye në Senat pas lindjes të së bijës, ditën e martë. Ajo është e para grua që ushqeu foshnjën e me gji në sallën e parlamentit australian.
“Shumë e lumtur që vajza ime Alia është fëmija i parë që u ushqye në Parlament. Na duhen më tepër gra dhe prindër në Parlament”, shkruajti ajo në Twitter.
Vitin e kaluar ndryshoi ligji, i cili lejon tashmë marrjen e fëmijës në sallë, për ta bërë më miqësor mjedisin.

Link: https://twitter.com/larissawaters/status/861830244906315776

Burimi i lajmit: http://www.ndtv.com/world-news/breastfeeding-australian-senator-larissa-waters-in-political-first-1691693
Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BT3ST56A-Pl/?taken-by=larissawaters