Home Aktualitet Nuk ka marrë ende ftesë për dasmën mbretërore. Si ka reaguar presidenti Trump
Nuk ka marrë ende ftesë për dasmën mbretërore. Si ka reaguar presidenti Trump
0

Nuk ka marrë ende ftesë për dasmën mbretërore. Si ka reaguar presidenti Trump

0
0

Konsiderohet si një ndër eventet më të rëndësishme të vitit dhe një ndër cermonitë kyçe në ecurinë e monarkisë në Britaninë e Madhe. Por në dasmën mbretërore të princ Harry dhe Meghan Markle, presidenti i SHBA, Donald Trump nuk ka marrë asnjë ftesë.
Gjatë intervistës me Piers Morgan, Donald Trump është shprehur se nuk ka marrë asnjë ftesë nga familja mbretërore. Sakaq, Trump nuk u shpreh se do dëshironte të shkonte, por uroi që ata të jenë të lumtur.
Presidenti amerikan la të kuptohet se nuk i mban asnjë mëri çiftit, e sidomos aktores Markle, pasi më parë kjo e fundit është shprehur hapur kundër tij.

 

48A32E3D00000578-5320943-image-a-35_1517105545502

19691F9800000514-5320943-image-m-2_1517103921942

48983CD600000578-5320565-In_the_president_s_first_international_TV_interview_he_claimed_h-a-29_1517100645096

From ITV Studios Daytime PRESIDENT TRUMP - THE PIERS MORGAN INTERVIEW  airs Sunday 28th January at 10pm on ITV  Pictured: President Trump with Piers Morgan  As he marks his first anniversary in the job, President of the United States Donald Trump gives his first international broadcast interview to Good Morning Britain host Piers Morgan for an exclusive, peak-time ITV special this Sunday. © ITV  For further information please contact Peter Gray 0207 157 3046 peter.gray@itv.com   This photograph is © ITV and can only be reproduced for editorial purposes directly in connection with the  programme PRESIDENT TRUMP - THE PIERS MORGAN INTERVIEW or ITV. Once made available by the ITV Picture Desk, this photograph can be reproduced once only up until the Transmission date and no reproduction fee will be charged. Any subsequent usage may incur a fee. This photograph must not be syndicated to any other publication or website, or permanently archived, without the express written permission of ITV Picture Desk. Full Terms and conditions are available on the website www.itvpictures.com
Burimi  lajmit: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5320943/Trump-says-not-invited-royal-wedding.html