Home ShowBiz “Pa zemër” kënga më e re e Flutura Babajt
“Pa zemër” kënga më e re e Flutura Babajt
0

“Pa zemër” kënga më e re e Flutura Babajt

0
0

“Pa zemër”, është kënga e fundit e publikuar nga këngëtarja Flutura Babaj, e cila është pritur mjaft mirë nga publiku.

Me një stil të veçantë në këndim, Flutura Babaj po punon për të zhvilluar karrierën e saj në tregun muzikor shqiptar.

Projekti muzikor “Pa zemër”, gërshetuar me intepretimin brilant të këngëtares, është një këngë që mbetet në memorien e gjithë dashmirësve të muzikës.

Muzika e këngës është orkestruar nga kompozitori Florent Boshnjaku, ndërkohë që kënga është shoqëruar edhe me një videoklip, i cili vjen në verisonin bardhezi.

Flutura Babaj ka një formim profesional në Akademinë e Arteve për Muzikë dhe është profesoreshë Muzike në gjimnazin e Mitrovicës, ndërkohë që zhvillon edhe mësime për këndim dhe piano.

flutura

Link: https://www.youtube.com/watch?v=uP54vCXU1k4