Home Lifestyle Molla, fruti që bën magji, zbuloni çfarë mban larg tjetër përveç doktorit..
Molla, fruti që bën magji, zbuloni çfarë mban larg tjetër përveç doktorit..
0

Molla, fruti që bën magji, zbuloni çfarë mban larg tjetër përveç doktorit..

0
0

Të gjithë e kemi dëgjuar shprehjen e famshme, një mollë në ditë mban larg doktorin, por mesa duket molla ka edhe shumë përfitime të tjera që lidhen kryesisht me bukurinë.

Një mollë në ditë largon aknet, përmirëson gjendjen e rudhave, zbut lëkurën dhe ju bën të dukeni më e re.

Mollët përmbajnë pektin dhe tanin dy elementë të që ndihmojnë në tërheqjen e lëkurës dhe në tonalitetin e saj.

Ky frut përmban me shumicë vitaminën C, e cila shërben për të rindërtuar kolagjenin dhe për ti risjellë freski lëkurës.

Ekspertët e shëndetit këshillojnë që të konsumohet të paktën një mollë në ditë, ndërsa fytyra të lyhet me lëkurën e mollës të paktën tre herë në javë.

Link: https://thehansindia.com/featured/sunday-hans/an-apple-a-day-keeps-wrinkles-at-bay-550026

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/apple-apple-tree-apples-branch-574919/