Home Aktualitet Vret veten ish bashkëshorti i këngëtares së njohur shqiptare, zbulohen motivet
Vret veten ish bashkëshorti i këngëtares së njohur shqiptare, zbulohen motivet
0

Vret veten ish bashkëshorti i këngëtares së njohur shqiptare, zbulohen motivet

0
0

Burri i parë i këngëtares me origjinë shqiptarë Anna Oxa është gjendur i vdekur në dhomën e një hoteli ku po qëndronte së fundmi.

Franco Ciani një emër i njohur i muzikës italiane është vetëmbytur me një qese plastike, ndërsa para se të kryente vetëvrasjen mediat italiane thonë se kishte ndërruar edhe foton e profilit në What’s up, duke vendosur një ëngjëll.

Po sipas mediave italiane këngëtari mendohet ta ketë ndërmarrë këtë akt për shkak të disa problemeve ekonomike dhe profesionale siç thuhet në letrën që ai i ka lënë menaxherit të tij.

Në këtë lëtër ai shpreh edhe zhgënjimin për mos pranimin në San Remo.

Ciani ishte autor i disa këngëve shumë të suksesshme ku përmendin Ti lascero kënduar nga Fausto Leali dhe Anna Oxa, këngë që fitoi San Remon në 1989.

Ai dhe Anna u martuan në vitin 1980, kur këngëtarja ishte vetëm 18 vjeçe dhe Franco 22.

Këngëtarja më pas u martua edhe tre herë të tjera, ndërsa tashmë është single.

Link: https://www.instagram.com/p/B68himTo7IO/