Home ShowBiz Vjen në jetë djali i Albanit dhe Miriam, këngëtari zbulon emrin unik të të birit
Vjen në jetë djali i Albanit dhe Miriam, këngëtari zbulon emrin unik të të birit
0

Vjen në jetë djali i Albanit dhe Miriam, këngëtari zbulon emrin unik të të birit

0
0

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë bërë prindër për herë të dytë pas ardhjes në jetë të djalit të tyre.

Njoftimin e ka dhënë vetë Albani në instagramin e tij me një foto shumë të veçantë ku zbulon një pjesë të portretit të të birit në duart e tyre.

Ata kanë vendosur ta quajnë vogëlushin me emrin e veçantë Duam njësoj si titulli i këngës së tyre të famshme realizuar në Maldive, ku Miriam zbuloi se ishte shtatëzanë për herë të dytë.

Në një status të gjatë këngëtari i uron mirë se ardhjen në jetë djalit, duke i shprehur dhe premtuar të gjithë dashurinë e botës.

“Do bëjmë gjithçka që është në dorën tonë që ti të rritesh me shëndet, që ti të rritesh me dinjtet. Të përqafosh të mirën dhe të luftosh padrejtësitë. Të jesh tolerant, i duruar, por i guximshëm dhe i vendosur kur duhet. Të dish nga ke ardhur dhe ku do të shkosh. Të jesh vetvetja dhe gjithmonë krenar për veten. Të duash e të të duan”, shkruan ndër të tjera Albani në statusin e tij.

Menjëherë pas fotos dhe statusit në instagram të cilin e ka postuar edhe Miriam, nuk kanë munguar urimet e shumta që i kanë ardhur çiftit nga miqtë dhe të afërmit e tyre.

Ata i urojnë vogëlushit jetë të gjatë e të lumtur pranë familjes.

Duam është fëmija i dytë i çiftit të cilët janë bekuar disa vite më parë me një vajzë e cila tashmë është rritur dhe është bërë një bukuroshe e vërtetë.

View this post on Instagram

Mire se erdhe ne jete Duam. Ne do te duam deri sa fryme me te mos kemi. Ashtu si e do natyra diellin e si e duan yjet qiellin. Gjithmone me shume se dje e me pak se neser. Ndoshta nuk te falim dot nje kurore por ti do jesh perjetesisht Princi jone Duam. Do bejme gjithcka qe eshte ne doren tone qe ti te rritesh me shendet, qe ti te rritesh me dinjitet. Te perqafosh te miren dhe te luftosh padrejtesite. Te jesh tolerant, i duruar por i guximshem dhe i vendosur kur duhet. Te dish nga ke ardhur dhe ku do te shkosh. Te jesh vetvetja dhe gjithmone krenar per veten. Te duash e te te duan. Eshte detyrim moral ndaj jush qe na keni dhuruar dashuri e keni qene pjese e gezimeve dhe hidherimeve tona te ndajme arsyen pse zgjodhem kete emer edhe pse mund ta imagjinoni. Duam (pervec se nje fjale e embel, e paster dhe kuptimplot shqipe) vjen nga emri i kenges me te cilen ne kurorezuam martesen tone para pak muajsh, dite e cila perkon me momentin e paharrueshem kur zbuluam qe Duam-i kishte nisur rrugen e tij per te ardhur ne jete. Ishim duke xhiruar klipin dhe duke e kenduar cdo dite ate kenge ndaj e kemi ndjere gjithmone shume edhe si kengen e tij. DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tane si prinder jane aty ne mes si nje shtylle ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund te mbeshteten gjithmone. Mire se vjen ne familje biri jone. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Te DUAM. ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Link: https://www.instagram.com/p/B7TJZcpAwKa/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/Bv9jZaBBOy-/