Home Aktualitet Pasi Charles rezultoi pozitiv, mësohet gjendja shëndetësore e mbretëreshës
Pasi Charles rezultoi pozitiv, mësohet gjendja shëndetësore e mbretëreshës
0

Pasi Charles rezultoi pozitiv, mësohet gjendja shëndetësore e mbretëreshës

0
0

Një ditë më parë, lajmi se Princ Charles rezultoi i infektuar me Coronavirus bëri xhiron e botës.

Ndërkaq sot të gjithë janë të shqetësuar për shëndetin e mbretëreshës Elisabeth e cila padyshim ka patur kontakt me të birin.

Burime nga Buckhingam Palace bëjnë me dije se mbretëresha është në një gjëndje të mirë shëndetësore.

93 vjeçarja ka marrë masat e nevojshmë duke u vetëkarantinuar së bashku me bashkëshortin e saj në Windsor Castel.

Ndërsa princi Charles vijon të jetë i izoluar në një prej banesave në Skoci.

Ai dhe Mbretëresha janë takuar për herë të fundit në 12 mars, por ajo është në gjendje të mirë shëndetësore dhe duket se i ka marrë të gjitha masat për të shmangur infektimin.

Link: https://www.harpersbazaar.com/celebrity/latest/a31927315/queen-elizabeth-health-prince-charles-coronavirus/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B2HnXc-Hjiz/