Home Aktualitet Viktima e parë në moshën më të re nga Coronavirusi
Viktima e parë në moshën më të re nga Coronavirusi
0

Viktima e parë në moshën më të re nga Coronavirusi

0
0

Numri i rasteve të koronavirusit në Connecticut është ngjitur në 3557 me 85 vdekje në mbarë vendin. Një foshnjë vetëm 7-javore është ndër vdekjet më të reja në Connecticut. Vajza e mitur ishte nga Hartford, sipas kryebashkiakut të Hartford, Luke Bronin, i cili sqaroi moshën e fëmijës si 7-javëshe.

Guvernatori i Connecticut dha lajmin e trishtë për një vajzë të porsalindur që ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

“Me trishtim të madh dhe zemërthyer, sot mund të konfirmojmë fatalitetin e parë pediatrik në Connecticut të lidhur me #COVID19. Një e porsalindur 7 javëshe nga zona e Hartford u soll pa shenja jete në një spital në fund të javës së kaluar dhe nuk mundi t’ia dilte”.

 

Burim i lajmit: https://www.nbcconnecticut.com/news/coronavirus/coronavirus-in-ct-gov-lamont-to-provide-update-on-states-coronavirus-response-tour-scsu-field-hospital/2248534/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/person-holding-syringe-3952224/