Home Aktualitet Ekspertët japin lajmin e mirë, ja kur marrin fund masat anti COVID-19
Ekspertët japin lajmin e mirë, ja kur marrin fund masat anti COVID-19
0

Ekspertët japin lajmin e mirë, ja kur marrin fund masat anti COVID-19

0
0

Shefja e epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini tha gjatë një interviste për “Ora News” se fundi I muajit maj do të përkoje edhe me fundin e masave anti COVID-19.

Tomini tha se deri në fund të muajit maj mund të ketë një lehtësim deri në heqje totale të kufizimeve duke parë ecurinë e deritanishme të situatës.

Ajo shtoi gjithashtu se situata vazhdon të jetë nën monitorim dhe nëse indikatorët do të jenë stabël do të ketë një relaksim të masase sikurse janë kufizimet e fundjavës, lëvizja e mjeteve, apo transportit publik në të gjithë vendin pa patur kufizime.

Të njëjtin parashikim ka bërë edhe mjeku Pëllumb Pipero i cili tha se fundi i majit mund të sjellë deri në heqjen totale të kufizimeve.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=b_m9aooagRM

Burimi i fotos: https://shendetesia.gov.al/