Home Aktualitet I paralizuar prej më shumë se tre muaj, ja kur do të rinisë transporti publik
I paralizuar prej më shumë se tre muaj, ja kur do të rinisë transporti publik
0

I paralizuar prej më shumë se tre muaj, ja kur do të rinisë transporti publik

0
0

Nëse transporti publik nuk rinis të hënën, atëherë kompanive do t’ju hiqet liçenca.

Këtë deklaratë të Kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj e ka përsëritur edhe nënkryetari i bashkisë Arbi Mazniku gjatë një interviste për “Report Tv”, duke shtuar se ata që nuk e nisin punën nga e hëna, do të gjobiten e madje do të shkohet deri në heqje license.

Ndërkaq punonjësit e transportit publik kanë protestuar sot përpara Ministrisë së Financave për pagën e dytë të luftës të cilët ende nuk e kanë marrë.

Mazniku tha gjatë intervistës së paga e dytë e luftës është në proces dhe do të merret gjatë kësaj kohe.

Transporti publik brenda qytetit duhet të ishte hapur që një javë më parë, por drejtuesit e kompanive nuk ranë dakord me kushtet e vendosura nga qeveria lidhur me masat anti COVID.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=hKbNh8XBYU8&feature=emb_err_woyt

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B9rbbAbgaP8/