Home Aktualitet Kinematografia në zi, ndërron jetë legjenda e komedisë
Kinematografia në zi, ndërron jetë legjenda e komedisë
0

Kinematografia në zi, ndërron jetë legjenda e komedisë

0
0

Aktori dhe komediani i njohur skocez Johnny Beattie ka ndërruar jetë në moshën 93 vjeçare.

Ai ka kaluar gati 60 vite në skenë ndërsa numëron qindra role në komedi e seriale të ndryshme, në teatër apo shoë televizive.

Aktori ndërroi jetë në një azil të moshuarish në Glasgoë, ku po qëndronte kohët e fundit.

Roli i tij më i famshëm ishte ai i Malcolm Hamilton në “River City”.

Aktori doli në pension në prill të 2015, pasi punoi për më shumë se 60 vite duke u shndërruar në legjendën e komedisë skoceze.

Link: https://www.bbc.com/news/uk-scotland-53354314