Home Tag "nderron jete"

E rëndë, COVID-19 i merr jetën gazetares së njohur shqiptare

0
Gazetarja e njohur nga Shkodra Anila Dushi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm  pasi nuk mundi dot ta fitonte betejën me COVID-19. 54 vjeçarja ndërroi jetë në spitalin e Shkodrës ndërsa lajmi për largimin e saj nga jeta ka trishtuar miq, kolegë e të njohur të saj, të cilët kanë vlerësuar kontributin e saj në […]

Ndërron jetë Princ Philip,bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë

0
Princ Philip, bashkëshorti i mbretëreshës Elisabeth ka ndërruar jetë në moshën 99 vjeçare. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare në instagram e familjes mbretërore e cila ka postuar një foto të dukës së Edinburg krahas së cilës me hidhërim të thellë njofton largimin e tij nga jeta. “Me hidhërim të thellë ju bëjmë me dije […]

E rëndë, COVID-19 i merr jetën ish kryeministrit shqiptar

0
Ish kryeministri dhe deputeti i Partisë Socialiste Bashkim Fino ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare. Fino ishte i prekur me COVID-19 dhe fatkeqësisht nuk ka mundur dot ti bëjë ballë virusit. Në një postim në rrjetet sociale Zv kryeministri I vendit Erjon Braçe ka postuar në facebook një foto me deputetin socialist krahas së […]

“Sot ndihem jetime…”, Hueyda humb njeriun e dashur të familjes

0
Balerina e njohur Hueyda Elsaid ka humbur një prej njerëzve të saj më të dashur. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo duke treguar se gjyshja e saj ka ndërruar jetë. Hueyda ka postuar disa foto të saj në instagram dhe krahas fotove shkruan fjalët më të ndjera duke shprehur gjithë trishtimin për largimin […]

E trishtë, Ledri Vula në zi, humb njeriun e shtrenjtë të familjes

0
Gjyshi i këngëtarit Ledri Vula ka ndërruar jetë dhe lajmin e ka dhënë vetë ai dhe e ëma e tij Xheraldina përmes një postimi prekës. Ledri ka ndarë me ndjekësit në instagram një foto ku pozon në prehërin e gjyshit dhe krahas fotos shkruan: “Kur ma në prehërin tënd gjysh”, ndërsa ka marrë shumë ngushëllime […]

E trishtë, ndahet nga jeta aktori i famshëm

0
Aktori i famshëm Henry Darrow i njohur kryesisht për rolin e tij në filmin “The Hight Chaparal” ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga një miku i tij Michael Druxman përmes një statusi Facebook ku shkruan: “Sapo mësova se klienti im ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeçare. Pusho […]