Home Aktualitet Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar
Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar
0

Arti në zi, ndërron jetë aktori i njohur shqiptar

0
0

Aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare.

Lajmin e dha bashkëshortja e tij përmes një statusi në Facebook ku shkruan: “Sonte pas mesnate në orën 00:20, ndërroi jetë më I dashuri jonë Adem Mikullovci! Për informata të tjera dhe ceremoninë e varrimit ju lajmërojmë”.

Aktori lindi në Vushtri në 1939 dhe gjatë gjithë jetës së tij ka luajtur në shumë projekte filmike, teatër dhe komedi.

Ai ka qenë gjithashtu deputet i Kuvendit të Kosovës.

Në statusin e shpërndarë nga bashkëshortja e tij në Facebook, shohim mesazhe të shumta ngushëllimi nga miq dhe kolegë të tij të cilët kanë shprehur trisht për largimin nga jeta të artistit.

adem

Link: https://www.facebook.com/lumnije.mikullovci.3