Home Aktualitet E rëndë/ aktorja e njohur vret vetën në moshën 36 vjeçare
E rëndë/ aktorja e njohur vret vetën në moshën 36 vjeçare
0

E rëndë/ aktorja e njohur vret vetën në moshën 36 vjeçare

0
0

Aktorja japoneze Sei Ashina ka ndërruar jetë në moshën 36 vjeçare.

Burime të policisë në Tokyo konfirmuan se aktorja është vetëvrarë dhe se është gjetur pa shenja jete në apartamentin e saj nga I vëllai dy ditë më parë.

Aktorja është bërë e famshme me rolin e saj në dramën ndërkombëtare “Silk” ku ka interpretuar krah aktores së famshme Keira Knightley.

Ajo ka interpretuar gjithashtu edhe në një tjetër film të famshëm  prodhuar në 2002 “The tail of happiness” si dhe në disa seriale të famshme japoneze.

Vdekja e saj ka trishtuar jo vetëm familjarët, por dhe miqtë e fansat e aktores, ndërsa autoritetet janë duke hetuar për të zbuluar motivet që e çuan aktoren drejt këtij vendimi ekstrem.

Link: https://www.instagram.com/p/CFMApGrBz40/

Burimi i lajmit: https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/sei-ashina-death-silk-japanese-cause-age-suicide-b450715.html