Home Aktualitet Rritet numri i të infektuarve me Omicron, ja kur do të jetë periudha më kritike
Rritet numri i të infektuarve me Omicron, ja kur do të jetë periudha më kritike
0

Rritet numri i të infektuarve me Omicron, ja kur do të jetë periudha më kritike

0
0

Pandemia prej vitesh tashmë bashkëjeton me të gjithë herë në kushte shumë të rrezikshme e herë më lehtë.

Versioni i ri Omicron ka marrë përmas të mëdha së fundmi. Gjatë kësaj periudhe pritet një rritje masive e të infektuarave.

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Skënder Brataj thotë se në ditët në vijim pritet rritje e mëtejshme e të infektuarve dhe shifrat e fundit nuk tregojnë pikun e Omicron.

‘Mendoj që nuk është në këto ditë. Do të ketë rritje të tjera siç e kemi parë në çdo vend europian kur fillon do një muaj një muaj e gjysmë. Piku do të arrihet brenda Janarit dhe do të fillojë më pas rënia, por duhet të jemi të kujdesshëm këto dy muaj sepse do kemi shifra të rritura’, tha Brataj për Tv Klan.

Linku: Klan

Burimi i fotos: https://shendetesia.gov.al/masat-e-vendosura-nga-komiteti-teknik-i-eksperteve/

tags: