Home Lifestyle Nga Dashi tek Luani, ja si sillen shenjat e zjarrit të zodiakut gjatë ndarjes
Nga Dashi tek Luani, ja si sillen shenjat e zjarrit të zodiakut gjatë ndarjes
0

Nga Dashi tek Luani, ja si sillen shenjat e zjarrit të zodiakut gjatë ndarjes

0
0

Dashi

DashI përjeton një lumë emocionesh kur kalon në fund të një marrëdhënieje. Nëse ata janë ata që janë hedhur poshtë, kjo ndikon në vetëvlerësimin e tyre. Pra, një ndarje u vjen atyre si një refuzim sikur i dashuri që ata e mbanin më afër zemrës i ka refuzuar. Kjo dhemb në një nivel personal dhe për këtë arsye, ata e kanë të vështirë t’i mbajnë lotët privatisht, ndërsa vendosin një front të guximshëm publikisht.

Luani

Edhe pse Luani është një shenjë zjarri ashtu si Dashi, ata i trajtojnë ndarjet në një mënyrë krejtësisht të ndryshme. Luani është krenar dhe për këtë arsye, shumë prej tyre ndihen të fyer kur dikush ndahet me ta. Ata e urrejnë refuzimin, ndaj sulmojnë ish-dashnorin e tyre dhe i bëjnë keq mes miqve të tyre. Ata janë njohur gjithashtu se bëhen pak dramatikë, dhe një ndarje miqësore dhe e lehtë me një Luan thjesht nuk është e mundur.

Shigjetari

Ka një sasi të caktuar zemërimi të mbushur me një Shigjetar kur dikush i thyen zemrën. Kjo u shkakton atyre një trazirë të madhe emocionale dhe ata ndihen të paqëndrueshëm për një kohë të gjatë. Ata ndonjëherë priren të ndjekin ish-in e tyre në mediat sociale dhe kalojnë orë të tëra duke u fiksuar pas mendimeve për ta.

Linku: https://www.pinkvilla.com/lifestyle/people/aries-leo-heres-how-fire-signs-zodiac-behave-during-break-1150633

Birimi i fotos:unsplash.com

tags: