Home Lifestyle Temperaturat e larta pushtojnë vendin, ja çfarë rezervon moti
Temperaturat e larta pushtojnë vendin, ja çfarë rezervon moti
0

Temperaturat e larta pushtojnë vendin, ja çfarë rezervon moti

0
0

I nxeheti përvëlues ka pushtuarv të gjithë territorin. Temperaturat sa vijnë dhe shënojnë rritje të frikshme.

Përjashtim bëjnë zonat malore ku për shkak të vranësirave ka një rënje të lehtë.

Përqindja e lartë e lagështirës në ajër do të bëjë që i nxehti të ndjehet edhe më shumë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 35°C.

Era do te fryjë mesatarisht me shpejtesi mbi 35 km/h nga drejtimi perëndimor – veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Linku: meteoalb

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/ndJNyYKfHSA

tags: