Home Aktualitet Moti bën kthesën e papritur, stuhia godet Tiranën
Moti bën kthesën e papritur, stuhia godet Tiranën
0

Moti bën kthesën e papritur, stuhia godet Tiranën

0
0

Reshje të dendura kanë përfshirë Tiranën, mesditën e sotme.

Stuhia ka goditur kryeqytetin dhe reshje të shumta shiu e breshëri kanë përfshirë kryeqytetin.
Sipas sinoptikanëve këto reshje pritet të pakësohen gjatë orëve në vijim duke i lënë përsëri vend ditës së nesërme motit me diell dhe temperaturave verore.

Sipas MeteoAlb, pritet që herë pas here të ketë dhe rrebeshe shiu të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det  me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Linku: MeteoAlb

Burimi i fotos: pexels.com