Home Business / Technology 10 TikTokers-it më të njohur në 2022
10 TikTokers-it më të njohur në 2022
0

10 TikTokers-it më të njohur në 2022

0
0

TikTok në vitin 2022 ka lënë shumë gjurmë padyshim duke krijuar personazhe që nuk njiheshin nga publiku e që sot ndiqen nga miliona njerëz.

Charlie D’Amelio

Charli D’Amelio është personi më i ndjekur në TikTok. Ajo është në pozicionin e parë prej 2 vitesh radhazi. D’Amelio u bë e njohur për kërcimin dhe koreografinë e saj. Ajo së fundmi luajti në një shfaqje Hulu për jetën e familjes së saj në LA, të quajtur “The D’Amelio Show”.

Khabane Lame

Khabane Lame është një TikToker me origjinë nga Senegali me bazë në Chivasso, Itali. Ai u bë i famshëm në vitin 2021 pasi videot e tij në TikTok, në të cilat ai në heshtje tallet me video tepër të ndërlikuara të hakimit të jetës, u bënë virale. Që nga viti 2022, Lame është TikToker i dytë më i ndjekur.

Addison Rae

Addison Rae është një personalitet amerikan i mediave sociale, kërcimtare, aktore dhe këngëtare. Në korrik 2019, ajo filloi të postonte në mënyrë aktive përmbajtje në TikTok, ku videot e saj të kërcimit u bënë të famshme. Rae u emërua si personaliteti me fitimet më të larta të TikTok nga Forbes në gusht 2020. Ajo është partnere me marka si American Eagle, ka publikuar podcast-in e saj dhe ka lançuar një linjë bukurie. Bella ishte TikToker i dytë më i popullarizuar në 2021, por tani qëndron në pozitën e tretë.

Bella Poarch

Bella Poarch është një personalitet filipino-amerikan i mediave sociale dhe këngëtare e lindur në vitin 1997. Përpara se të fillonte udhëtimin e saj në TikTok, ajo i shërbeu Marinës së SHBA nga viti 2015 – 2020. Më 17 gusht 2020, ajo krijoi një video në TikTok, në të cilën ajo shprehu – sinkronizohet me këngën “Soph Aspin Send” të reperes britanike Millie B e cila u bë virale dhe mori famën e saj. Në maj 2021, ajo publikoi këngën e saj debutuese “Build a Bitch”. Bella ka ruajtur pozicionin e saj të katërt nga viti 2021.

Zach King

Zach King është një personalitet amerikan në internet, regjisor dhe iluzionist me qendër në Los Anxhelos. Ai është më i njohur për “vreshtat e tij magjike”, të cilat janë video gjashtë sekondash të modifikuara në mënyrë dixhitale për t’u dukur sikur po bën magji. Ai i quan videot e tij si “dije dixhitale”. Në vitin 2021, ai ishte në top 3 TikTokers më të njohur.

Dixie D’Amelio

Dixie Jane D’Amelio është një këngëtare amerikane dhe personalitet i mediave sociale e njohur për videot e saj në platformën e mediave sociale TikTok. D’Amelio është më i madhi i motrave D’Amelio. Ajo ka lindur në Norwalk, Connecticut. Në vitin 2020, ajo luajti në serinë në internet Attaway General në YouTube dhe së fundmi publikoi një këngë të dytë me Wiz Khalifa. Nga viti i kaluar, ajo kishte fituar më shumë popullaritet dhe ndjekës, gjë që e ngre në pozitën e 6-të në vitin 2022.

Kimberly Loaiza

Kimberly Loaiza është një YouTuber, ndikuese dhe këngëtare meksikane. Në vitin 2019 ajo publikoi këngën e saj të parë si këngëtare, këngën “No Seas Celoso”, po ashtu, pati sukses me hitin “Me perdiste” në vitin 2020, i cili numëron 20 milionë luajtje në Spotify. Kimberly u fut në listën e Top 10 TikTokers në 2022.

Spencer X

Spencer X është një beatboxer i vlerësuar me çmime nga Manhattan, NYC. Ai prodhon këngë origjinale të përziera me komedi. Ai ka ndarë skenën me artistë si Kendrick Lamar, The Filharmonic, Dead Prez, Rahzel dhe Doug E. Fresh, si dhe ka performuar për markat kryesore si Citibank, Pepsi, Coca Cola, Vans, Yelp, Saks 5th Avenue, dhe me shume. Ai u rendit ndër 5 TikTokers më të mirë në 2021.

Loren Grey

Kërcimtarja, aktorja dhe muzikantja 19-vjeçare amerikane iu bashkua TikTok në vitin 2015, ku pati një numër të madh ndjekësish. Kjo gjithashtu i lejoi asaj të fitonte shikueshmërinë për të filluar karrierën e saj muzikore, duke lëshuar këngët e saj të para pasi nënshkroi një marrëveshje rekord me Virgin Records. Loren ishte në pozitën e 6-të për të njëjtën listë në 2021.

Justmaiko

Michael Le, i njohur si JustMaiko në mediat sociale, është një balerin, koreograf dhe personalitet i mediave sociale amerikane. Balerini amerikan zuri një vend në top 10-shen e TikTok, falë përzierjes së tij të kërcimit dhe komedisë. Më të dukshmet janë shfaqjet e tij gazmore publike në shkallë lëvizëse që u bënë virale.

Linku:https://blogen.influence4you.com/the-10-most-popular-tiktokers-in-2022/

Burimi i fotos:unsplash.com