Home ShowBiz Vera Grabocka feston ditëlindjen, ja dedikimi i veçantë që i bëri Timo Flloko
Vera Grabocka feston ditëlindjen, ja dedikimi i veçantë që i bëri Timo Flloko
0

Vera Grabocka feston ditëlindjen, ja dedikimi i veçantë që i bëri Timo Flloko

0
0

Regjisorja e njohur Vera Grabocka sot feston ditëlindjen.

Emri i regjisores qëndron pas emrave të programeve më të suksesshme në ekranet shqiptare dhe jo vetëm.

Sot Vera feton 72 vjetorin e lindjes dhe askujt nuk i besohet për shkak se paraqitja e saj është super në formë dhe fine në çdo dalje.

Urimet në këtë ditë të veçantë për të kanë qenë të shumta nga miqtë dhe të afërm.

Vera ka ndarë në rrjete sociale një dedikim që Timo ka bërë për të.

E dashur Ve(ne)ra,
reja u tret qiellit,
fryu era.

E shtrenjtë, këtë herë
mbërrij tek ti,
përngaherë,
prej largësisë ekuivalente mes nesh,
në ditën baras me natën,
nga koha kur ishim aq larg
dhe po aq pafundësisht afër.

Largësisë dashuria humb,
nëse s’mbërrin në fund.

Ekuinoks…
Mars.
Me kohën pas.
‘Gëzuar ditëlindjen dashuria e jetës time, kto janë vargjet që i dedikoi Timo Flloko.’

Linku: https://www.instagram.com/p/CqDKqLOs

Burimi i fotos:  https://www.instagram.com/p/CqDKqLOs

tags: