Home Lifestyle Parashikimi i motit, 2 qershor 2023
Parashikimi i motit, 2 qershor 2023
0

Parashikimi i motit, 2 qershor 2023

0
0

Ndikimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike në territorin shqiptar, duke sjellë mot të kthjellët dhe temperatura relativisht të larta gjatë orëve të paradites, por orët e pasdites sjellin grumbullim të vranësirave duke gjeneruar reshje në të gjithë vendin.

Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin përmirësim të kushteve meteorologjike në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë konstante në orët e mëngjesit, por mesdita do të sjell një rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Linku: meteoalb

Burimi i fotos: pexele.com