Home ShowBiz Tupac nderohet në ‘Hollywood Walk of Fame’ 27 vite pas vdekjes
Tupac nderohet në ‘Hollywood Walk of Fame’ 27 vite pas vdekjes
0

Tupac nderohet në ‘Hollywood Walk of Fame’ 27 vite pas vdekjes

0
0

Tupac Shakur do të nderohet me yllin në Hollywood Walk of Fame me 7 qershor, pothuajse 27 vjet pas vdekjes së tij

Kujtojmë se legjenda e hip-hop-it u qëllua për vdekje 4 herë në Las Vegas në moshën 25-vjeçare më 13 shtator 1996.

Shakur, i njohur ndryshe si 2Pac, ka lindur në Nju Jork, por vlerësohet se ka ndikuar shumë në skenën e repit të Bregut Perëndimor, me hite të shquara si “California Love” dhe “Changes”. Ai duhej të merrte një yll në vitin 2014, por ceremonia dështoi. Tani, pothuajse 27 vjet pas vdekjes së tij, Dhoma e Tregtisë e Hollivudit tha se Shakur më në fund do të marrë yllin e tij.

“Ky artist ikonë ka vazhduar të jetë pjesë e tregut për dekada pas vdekjes së tij dhe do të vazhdojë të jetë një figurë e rëndësishme kulturore për shumë vite në vijim,” tha Ana Martinez, producentja e Walk of Fame, në një deklaratë për shtyp. si një nga yjet e L.A., ylli i Tupac do të shtohet në listën e yjeve më të vizituar.”

Motra e Shakur, Sekyiwa “Set” Shakur, do të pranojë nderin në emër të tij. Legjenda e radios LA Big Boy do të udhëheqë ceremoninë si emcee.

Linku: https://nowthisnews.com/news/tupac-shakur-to-get-star-on-hollywood-walk-of-fame-almost-27-years-after-his-death

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/2pac/

tags: