Home Business / Technology Ronja the Robber’s Daughter së shpejti do të dalë në ekran
Ronja the Robber’s Daughter së shpejti do të dalë në ekran
0

Ronja the Robber’s Daughter së shpejti do të dalë në ekran

0
0

Një muaj përpara se të dalë në ekran, adaptimi live-action i Ronja the Robber’s Daughter, një anime e famshme japoneze, zbulon shikimin e tij të parë të fshehtë

Ronja the Robber’s Daughter, një film që do të dalë së shpejti.

Gjigandi i transmetimit Netflix njoftoi vitin e kaluar se platforma do ta adaptojë animacionin në një film live-action. Sot ata publikuan teserin e parë të serialit dhe fansat janë të gëzuar.

E huazuar nga Astrid Lindgren, një autore e famshme suedeze, përralla e riimagjinuar vjen nga mendja e mprehtë e Hans Rosenfeldt dhe produksioni Filmlance e bashkoi atë.

Sipas transmetuesit, xhirimi i serialit të animuar të vitit 2017 ndjek “aventurat e një vajze shpirtërore dhe rebele të lindur në një bandë hajdutësh në një kështjellë mesjetare skandinave”.

Ajo vazhdoi, “Ndërsa Ronja rritet, ajo zbulon pyllin magjik, por të rrezikshëm me krijesat e tij të çuditshme dhe misterioze. Megjithatë, ajo ndihet më shumë si në shtëpinë e saj në pyll sesa pas mureve të kështjellës së madhe.”

“Kur Ronja takon djalin e ri Birk nga një bandë rivale, shënon fillimin e një grindjeje të errët familjare dhe një miqësi e ndaluar shfaqet, e gjitha kjo ndërkohë që një përmbarues famëkeq arrin për të pastruar pyllin nga hajdutët një herë e përgjithmonë.”

Seriali me dy pjesë luajnë Kerstin Linden, Christopher Wagelin, Sverrir Gudnason, Pernilla August dhe Johan Ulveson.

Gjashtë episode, që përbëjnë pjesën e parë të serialit, do të publikohen më 28 mars dhe pjesa e dytë pritet të dalë më vonë këtë vit.

Traileri premton një histori familjare me një kthesë të errët që ka ngjallur entuziazëm mes fansave dhe entuziastëve të animes, të etur dhe të shumtë, duke parashikuar ditën kur mund të shijojnë ribërjen e filmit të tyre të preferuar.

Linku: https://www.geo.tv/latest/532036-ronja-the-robbers-daughters-remake-soon-to-hit-the-screens

Burimi i fotos:https://www.facebook.com/photo?fbid=20743330696

tags: