Home Lifestyle Horoskopi ditor, 23 maj 2024
Horoskopi ditor, 23 maj 2024
0

Horoskopi ditor, 23 maj 2024

0
0

Dashi

Dielli është i favorshëm, Marsi është në shenjë dhe Venusi fillon një tranzit të mirë. Ju keni një dëshirë të madhe për të bërë gjëra. E gjithë kjo forcë dhe energji duhet të kanalizohet në mënyrën e duhur. Ata që ishin të sëmurë në prill tani mund të gjejnë burime të reja dhe të zhvillojnë ide të reja. Dashuria zgjohet.

Demi

Mërkuri ka pak ditë që ka hyrë në shenjë dhe kjo sjell nevojën për të bërë vlerësime ekonomike. Ju ndiheni nën presion, por mbani mend se Jupiteri me një tranzit të gjatë ka bërë një spastrim të pastër të të gjitha situatave që dukeshin se ishin referencë, por që nuk ishin.

Binjakët

Gjatë orëve të ardhshme, dyshimet do të rriten me Hënën në opozitë. Së shpejti Dielli dhe Venusi por edhe Jupiteri do të kalojnë tranzit në shenjë. Pavarësisht kësaj, mbetet pak lodhje, një shqetësim fizik për t’u kapërcyer.

Gaforrja

Mund të mbështeteni në yje të mirë me Saturnin në aspekt të mirë dhe Jupiterin të mbetet i favorshëm. Ata prej jush që përjetuan konflikte të forta në muajin prill, tani ndjehen të lirë nga shqetësimet.

Luani

Javët e fundit kanë qenë të vështira në planin psikofizik, por për fat ju po i afroheni një faze rikuperimi dhe bashkë me të do të rikthehet edhe aftësia juaj për të vepruar. Kjo është një periudhë vendimtare jo vetëm për t’u ndjerë më mirë, por edhe për të kapërcyer një sfidë.

Virgjëresha

Ju pret një ditë reflektimi, nëse në punë ka pasur polemika mund të lindin sërish. Do të jetë shumë e vështirë, por duhet të vazhdoni me të gjitha gjërat që duhet të përfundoni në familje dhe në punë.

Peshorja

Hëna e favorshme, por ndikon në tranzitin e ri të Venusit, i cili u jep forcë ndjenjave. Është e përshtatshme t’i bëni gjërat ndryshe nga e kaluara. Yjet ju ftojnë të ndryshoni kurs dhe të sillni më shumë emocione dhe forcë.

Akrepi

Për shumë prej jush, muaji maj filloi me shumë shqetësime dhe tani, pas javësh kaq të rënda, ka nevojë për relaksim. Për fat të mirë, kundërshtimet planetare janë kapërcyer pothuajse të gjitha.

Shigjetari

Me Hënën në shenjën tuaj, dita bëhet interesante për të bërë zgjedhje për të ardhmen. Megjithatë, shumë planetë janë kundër tij. Disa projekte apo iniciativa të nisura kohët e fundit nuk kanë dhënë rezultate të kënaqshme deri më sot.

Bricjapi

Hëna do të jetë në shenjën tuaj gjatë fundjavës. Do te krijohet mundesia te zbuloni ndjenjat tuaja, mos rrini mbyllur si zakonisht, do te ishte turp pasi mund të humbni gjëra interesante.

Ujori

Ka një lajm të mirë: planetët që ishin kundër në fillim të muajit janë bërë sërish të favorshëm. Problemet e jetës nuk zgjidhen brenda pak ditësh, por një zgjidhje është në rrugë e sipër. Shëndeti ka nevojë për kujdes të veçantë.

Peshqit

Disa zgjedhje do të duhet të rishikohen në dy javët e ardhshme. Këto 48 orë ju ftojnë të reflektoni, që provokimet të rrëshqasin mbi ju. Një momemnt relaksues iu ndryshon mbrëmjen.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-giovedi-23-maggio-2024/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: