Home ShowBiz Celine Dion flet për betejën shëndetësore në trailerin e dokumentarit emocional
Celine Dion flet për betejën shëndetësore në trailerin e dokumentarit emocional
0

Celine Dion flet për betejën shëndetësore në trailerin e dokumentarit emocional

0
0

Celine Dion zotohet se “nuk do të ndalet” ndërsa hapet për betejën shëndetësore në trailerin e dokumentarit emocional.

Celine Dion është pushtuar nga emocionet teksa flet për betejën e saj me sindromën e personit të ashpër në një trailer për dokumentarin e saj të ri.

Në një klip të publikuar të enjten (23 maj) për ‘I Am: Celine Dion’, vokalistja legjendare shihet duke u përlotur teksa tregon se sa shumë i mungon performanca live.

“Po punoj shumë çdo ditë, por duhet ta pranoj, ka qenë një luftë”, rrëfen ajo në një klip nga dokumentari i Prime Video. “Më mungon shumë. Njerëzit, më mungojnë ata.”

Duke ndarë vendosmërinë e saj për t’u rikthyer në skenë, këngëtarja “I’m Alive” thotë: “Nëse nuk mund të vrapoj, do të eci. Nëse nuk mund të eci, do të zvarritem. Dhe nuk do të ndalem. Unë nuk do të ndalem.”

Duke reflektuar mbi “magjinë” që ndodh kur ajo performon live, ajo shton: “Nuk është e vështirë të bësh një shfaqje, e dini. Është e vështirë të anulosh një shfaqje.”

Drejtuar nga kandidatja për çmimin Oscar, Irene Taylor, “I Am: Celine Dion” ofron “një vështrim të papërpunuar dhe të sinqertë nga prapaskenat e luftës së superyllit ikonë me një sëmundje që ndryshon jetën”, sipas një njoftimi për shtyp.

“Duke shërbyer si një letër dashurie për fansat e saj, ky dokumentar frymëzues nxjerr në pah muzikën që e ka udhëhequr jetën e saj duke shfaqur gjithashtu qëndrueshmërinë e shpirtit njerëzor”, shton filmi, i cili prezantohet nga Amazon MGM Studios dhe është një Vermilion Films.

“Celine Dion është një megastar global me një karrierë të përcaktuar jo vetëm nga etika dhe pasioni i saj i jashtëzakonshëm i punës, por edhe nga përkushtimi ndaj fansave të saj”, shton Jennifer Salke, kreu i Amazon MGM Studios.

Linku:https://caribbean.loopnews.com/content/celine-dion-overcome-emotion-she-discusses-her-health-battle-705552

Burimi i fotos:pexele.com