Home Sport Në dyshim forma fizike e Lionel Messit para çerekfinaleve të Kupës së Amerikës
Në dyshim forma fizike e Lionel Messit para çerekfinaleve të Kupës së Amerikës
0

Në dyshim forma fizike e Lionel Messit para çerekfinaleve të Kupës së Amerikës

0
0

Forma fizike e yllit të futbollit Lionel Messi mbetet në dyshim para çerekfinaleve të Kupës Amerikës me Ekuadorin të enjten, me trajnerin Lionel Scaloni duke thënë se të pres më përpara se të vendosë për ekipin e tij.

Messi ka humbur ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Argjentinës të shtunën, një fitore 2-0 ndaj Perusë, pasi ankimoi për dhimbje në muskulin e djathtë të kofshës.

Argjentinasi do të mbajë një sesion stërvitjeje më vonë të mërkurën dhe Scaloni tha se do të marrë çdo vendim pas kësaj.

“Do të presim disa orë dhe më pas do të marrim vendimin. Është gjithmonë më mirë të kesh një ditë më shumë,” tha ai në një konferencë për shtyp.

“Dje kemi pasur ndjesi të mira dhe do të përdorim këtë ditë për të përcaktuar ekipin bazuar në përgjigjen që marrim sot,” shtoi ai.

Scaloni tha se do të konsultohet me Messi, 37-vjeçarin, për gatishmërinë e tij për ndeshjen.

“Do të provojmë ta përfshijmë atë dhe pastaj, nëse nuk është (gati), do të kërkojmë zgjidhjen më të mirë për ekipin. Do të flas me të sot. Mendoj se është e drejtë që ai të marrë kohën e tij dhe të stërvitet sa më shumë të jetë e mundur,” tha ai.

Trajneri i Ekuadorit, Felix Sanchez, tha se nuk pritet një ndryshim drastik i qasjes nga Argentina – me ose pa Messi.

“Ne e dimë se po luajmë kundër një skuadre në nivel të lartë, Lionel Messi është lojtari që bën dallimin dhe kemi luajtur kundër tyre me të dhe pa të në fushë,” tha ai.

Linku: https://www.geo.tv/latest/552502-messis-fitness-remains-in-doubt-ahead-of-copa-quarter-final

Burimi i fotos: Instagram https://www.instagram.com/leomessi/

 

tags: