Home Sport Mesfushori spanjoll, Pedri akuzon yllin e Gjermanisë për “mosrespekt” para çerekfinaleve
Mesfushori spanjoll, Pedri akuzon yllin e Gjermanisë për “mosrespekt” para çerekfinaleve
0

Mesfushori spanjoll, Pedri akuzon yllin e Gjermanisë për “mosrespekt” para çerekfinaleve

0
0

Mesfushori spanjoll Pedri akuzoi yllin gjerman, Antonio Rudiger, për “mosrespekt” ndaj kundërshtarëve para ndeshjes së fortë të Euro 2024 mes dy skuadrave, e cila do të luhet në Arenën e Stuttgartit të premten.

Rudiger, i cili luan për Real Madrid, shpesh përdor shpërthime gjatë ndeshjeve dhe është parë shpesh duke i lidhur gishtat e kundërshtarëve, ndërsa Pedri e vlerësoi mbrojtësin gjerman, gjithashtu tha se veprimet e tij tregojnë “mungesë respekti”.

“Ai është një mbrojtës qendror i fuqishëm dhe shumë i mirë. Gjërat me lidhjen e gishtave më dukej si mungesë respekti sepse bën dëm” tha Pedri.

Pedri gjithashtu foli për Ilkay Gundogan, duke thënë se ai është një nga mesfushorët më të mirë në botë. Mesfushori gjerman bëri disa komente sezonin e kaluar kur katalanasit kishin humbur ndeshje, të cilat nuk u vlerësuan nga tifozët dhe disa bashkëmoshatarë.

Megjithatë, Pedri besonte se është e rëndësishme të flitet për çështje sesa të mbahet heshtje.

“Gjërat janë theksuar jashtë. Duhet të të shkatërrojnë në çdo mënyrë. ‘Gundo’ është një lojtar spektakolar dhe shumë i sinqertë. Është më mirë të flasësh për gjërat dhe të mos qëndrosh i heshtur. Kur humbim, nuk duhet të qeshim dhe të festojmë. Kur ne humbim, jemi të zemëruar dhe unë përpiqem të gjej zgjidhje,” shtoi spanjolli.

Nga ana tjetër, Rudiger gjithashtu theksoi rëndësinë e përplasjes mes Gjermanisë dhe Spanjës duke thënë se do të jetë midis dy skuadrave më të mira në turne.

“Është një ndeshje e madhe dhe e rëndësishme, një klasik. Unë po pres thjesht për këtë,” tha Rudiger për Kicker. “Për mua, dy skuadrat më të mira në turne do të përballen. Shoh një ndeshje në një nivel të barabartë. Ne duhet të jemi gati për luftë.

“Ne duhet të kemi kurajon për të shkuar përpara, sepse ata gjithashtu janë të rrezikshëm.

Linku: https://www.geosuper.tv/latest/37749-euro-2024-spains-pedri-accuses-germany-star-of-disrespect-ahead-of-quarter-final

Burimi i fotos: Instagram https://www.instagram.com/pedri/

 

tags: