Home Lifestyle Horoskopi ditor, 9 korrik 2024
Horoskopi ditor, 9 korrik 2024
0

Horoskopi ditor, 9 korrik 2024

0
0

Dashi
Më në fund qielli është më i pastër, një bekim veçanërisht për çiftet që donin të fillonin një projekt të këndshëm së bashku! Favorizoni të gjitha marrëdhëniet e vlefshme në të cilat ka diçka për të ndërtuar. Mos u shqetësoni për njerëzit që janë jashtëzakonisht kritikë ndaj jush, ata ndoshta janë thjesht ziliqarë.

Demi
Është koha për të kthyer faqen, për të transformuar biznesin tuaj në diçka më ndryshe se në të kaluarën dhe për të ndryshuar një prirje që kohët e fundit ju ka parë më shumë në faj sesa në avantazh. Sigurisht që ka pak nervozizëm në marrëdhëniet e dashurisë, do të duhet durim. Një konfrontim përfundimtar do të jetë i nevojshëm, veçanërisht me një ish nëse është një çështje e vdekur dhe e varrosur.

Binjakët
Keni hyrë në një javë fuqie dhe kreativiteti të madh: shpresa është që brenda jush të keni dëshirën për t’u rikthyer në lojë dhe për të shpenguar veten pas një periudhe mërzie, atë qetësi të sheshtë që zakonisht është një këshilltar i keq, veçanërisht nëse dëshironi. për të ndryshuar jetën ose situatën. Kujdes gjithashtu sepse ka dikë që i është dashur të ndërpresë një festë për të punuar, nga njëra anë është e vërtetë që duhet ta mbani mendjen të zënë por nga ana tjetër duhet edhe të pushoni.

Gaforrja
Planetët duan të shkruajnë një histori të re për ju, duke u fokusuar në pjesën sentimentale dhe jo në çështje personale dhe praktike; sigurisht që jeni në një periudhë rikuperimi, veçanërisht për marrëdhëniet e lindura në qershor, të cilat tani mund të ngrihen në korrik! Nuk duhet të bëni gabim të izoloheni dhe të mos përfitoni nga mundësitë për të dalë dhe për të qenë me të tjerët, është koha të shkundni veten!

Luani
Mbi ju është një qiell “zbulimesh”, i zgjeruar edhe më shumë nga Venusi i cili hyn në shenjë dhe sjell avantazhe dhe përfitime duke shtuar Jupiterin dhe Marsin tashmë të favorshëm. Një periudhë plot shpërblime dhe mundësi të mira po vjen, veçanërisht interesante për ata që po përgatiten për një sfidë ose kanë një qëllim të madh në mendje për të arritur. Do t’ju duhet vëmendje në detaje dhe të dini të vlerësoni gjithçka, por në fund do të triumfoni!

Virgjëresha
Më në fund ke prerë degët e ngordhura, ke pohuar veten duke thyer atë magji që të ka parë si të mirëqenë. Në të vërtetë, shumë e kanë kuptuar se sa i rëndësishëm jeni dhe përgjegjësitë që keni marrë përsipër, si dhe peshën e tyre specifike. Tani që keni vënë në pah vlerën tuaj, përkushtohuni më shumë për t’u kujdesur për trupin tuaj dhe mos e teproni!

Peshorja
Është koha për të qëndruar të qetë pavarësisht ngjarjeve të shumta të papritura që po ndodhin! Ky muaj sigurisht që do të jetë më pak i rëndë se qershori, sa më shumë t’i afroheni pjesës së dytë të korrikut aq më mirë do të shkojnë gjërat. Do të keni gjithnjë e më shumë forcë dhe njerëzit që ju kanë zhgënjyer do të largohen nga jeta juaj.

Akrepi
Nuk duhet të fajësoni gjithçka ose të acaroheni shumë, muaji korrik mund të ketë shkaktuar njëfarë pasigurie por kthejeni faqen dhe mendoni menjëherë për shpengimin! Megjithatë, jini të kujdesshëm me çiftet afatgjatë ose me ata që tashmë kanë përjetuar disa komplikime. Mos u dorëzoni pas instinktit të pastër, mendoni për gjërat dhe do të gjeni zgjidhjet më të mira.

Shigjetari
Ju duhet të përballeni me Jupiterin në kundërshtim, i cili megjithatë nuk bllokon apo kufizon asgjë, përkundrazi ju kërkon t’i kushtoni vëmendje çdo situate sepse e papritura është afër qoshes dhe mund të prishë gjithçka! Shpesh ndërmerrni ndërmarrje epike ose ndryshe sfiduese, duke testuar trupin tuaj, por përpara se të veproni duhet të kuptoni se cilat janë shanset reale për sukses!

Bricjapi
Së shpejti Afërdita nuk do të jetë më në opozitë dhe për këtë arsye edhe dashuria do të mund të aktivizohet sërish: motoja juaj është “më mirë vetëm se e shoqëruar keq” dhe keni ndërmend ta respektoni, por kjo nuk do të thotë se duhet të jeni beqarë nëse jeni doni të dashuroni… Në përgjithësi, por veçanërisht në punë, keni nevojë për dikë që t’ju ndihmojë, sepse nuk mund të bëni gjithçka vetëm. Delegojani dikujt që keni besim, duke zgjedhur me kujdes ata që janë të përfshirë drejtpërdrejt.

Ujori
Jeni shumë kritikë në këtë periudhë, sidomos në dashuri, por mbani gjuhën për të shmangur telashet: jeni të ftohtë dhe provokues, duhet të jeni shumë të kujdesshëm me atë që thoni, përndryshe rrezikoni të ekzagjeroni dhe të lëndoni dikë. Në punë tundoheni të ndryshoni grupe apo role apo të filloni një bashkëpunim të ri, vlerësoni gjithçka keni në tavolinë dhe zgjidhni më të mirën, atë që ju bën të ndiheni mirë dhe që ju jep motivim!

Peshqit
Jeni gjithmonë shumë të rezervuar për jetën private dhe nuk ju pëlqen të thoni shumë gjëra për këtë aspekt, veçanërisht nëse e ekspozoni veten ndaj njerëzve që nuk janë tamam korrekt. Keni frikë se dikush mund t’i përdorë dobësitë dhe dobësitë tuaja për qëllimet e veta ose t’i kthejë kundër jush.

Linku:https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-di-martedi-9-luglio-2024/

Burimi i fotos:pexele.com