Home Aktualitet

Aktualitet

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktorja e njohur

0
Eileen Saki, aktorja e fundit që luajti Rosie në “MASH” është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare. Ajo prej vitesh po vuante nga kanceri. ‘Saki  shpesh njihej nga fytyra apo edhe vetëm zëri nga njerëz që e dinin se e njihnin “nga diku” – dhe i pëlqente të fliste me aktorë të rinj për udhëtimin,’ […]

Lëkundje tërmeti ndihen në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

0
Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Tërmeti 4.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në Janinë. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 13 kilometra në lindje-juglindje Deri në këto momente nuk njoftohet për dëme materiale. Thellësia vlerësohet në 9.6 kilometra. Linku: https://www.emsc-csem.org/#2 Burimi i fotos: https://www.pexels.com/

Bëri revolucion me dizajnet e tij, pioneri i njohur i modës ndahet nga jeta

0
Dizajneri rus i modës Viacheslav “Slava” Zaitsev ka vdekur në moshën 85-vjeçare. Dizajneri më i famshëm rus i modës, Zaitsev arriti sukses global me fustane të ndritshme të stolisur me modelet e luleve që gjenden në shallet tradicionale ruse. Nga një fëmijëri modeste në Ivanovo, një qytet me 400,000 banorë në verilindje të kryeqytetit, karriera […]

Aktori i ‘Royle Family dhe Emmerdale’ ndahet nga jeta

0
Ndahet nga jeta në moshën 82-vjeçare, aktori i Royle Family dhe Emmerdale, Peter Martin. Martin, i lindur në Gainsborough, ishte gjithashtu i njohur për rolet e tij në Emmerdale dhe serinë origjinale të BBC-së të All Creatures Great and Small. Martin luajti si fqinji Joe Carroll në The Royle Family dhe si Len Reynolds në […]

Ndahet nga jeta moderatori i spikatur Jerry Springer

0
Moderatori i spikatur Jerry Springer u nda nga jeta në moshën 79-vjeçare. Springer vdiq në shtëpinë e tij në periferi të Çikagos pas një sëmundjeje të shkurtër. “The Jerry Springer Show” filloi shfaqjen e tij shumë dekadash në 1991 dhe, në 1998 në kulmin e popullaritetit të tij, mundi “The Oprah Winfrey Show” në vlerësime, […]

Reperi i njohur vritet në moshën 22 vjeçare

0
Reperi amerikan MoneySign Suede u vra në burg në moshën 22-vjeçare. MoneySign Suede, një yll meksiko-amerikan me rritje të shpejtë, i cili grumbulloi dhjetëra miliona transmetime për muzikën e tij nxitëse rap, është vrarë në moshën 22-vjeçare pas një sulmi në një burg në Kaliforni. Valdez lindi nga prindër emigrantë meksikanë dhe u rrit në […]