Home Aktualitet

Aktualitet

E trishtë, Coronavirus i merr jetën botuesit të njohur shqiptar

0
Presidenti i Shtëpisë Botuese Albas Latif Ajrullai njëherësh bashkëshorti i poetes së njohur Rita Petro është ndarë nga jeta pasi rezultoi i infektuar me COVID-19. Lajmin e ka dhënë përmes një statusi të gjatë dhe të dhimbshëm në instagram ish deputetja Nora Malaj e cila tregon. Malaj është shprehur e hidhëruar për lajmin që i […]

Rritet numri i viktimave dhe rasteve te reja, kurba nuk po njeh ulje

0
495 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Më shumë se gjysma e rasteve janë rregjistruar në Tiranë e cila është vatra më e nxehtë e Coronavirus në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 8 persona. I lartë […]

Kinematografia në zi, ndërron jetë ylli i komedisë

0
Komediani i njohur Geoffrey Palmer ka ndërruar jetë në moshën 93 vjeçare. Lajmin e dha agjenti i aktorit i cili njoftoi se Palmer ndërroi jetë në mënyrë paqësore në shtëpinë e tij pranë familjarëve. Aktori është shumë i njohur për disa komedi si “Butterflies”, “The time goes by”, “The Fall and the Rise of Reginald […]

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja, shënohet një tjetër rekord

0
489 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 6 persona, ndërsa fatmirësisht betejën me virusin e kanë fituar 165 persona. Tirana vijon të jetë vatra më e nxehtë me numrin më të lartë të të infektuarve duke u […]

E fundit/ Rekord infektimesh në vend, rritet numri i viktimave

0
421 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit duke shënuar kështu një shifër rekord rastesh të reja e cila ka ardhur duke u rritur gjatë ditëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vatra më e nxehtë vijon të jetë kryeqyteti ku janë rregjistruar 180 raste të reja, për […]

COVID-19, rekord rastesh të reja, kurba njeh vetëm rritje

0
396 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë duke shënuar një tjeter rekord në rritje. Ministria e Shëndetësisë njofton se në total janë kryer 1725 testime, ndërsa fatkeqësisht kanë ndërrura jetë 4 persona. I lartë vijon të jetë edhe numri i shtrimeve në spital ku aktualisht po […]

Shënohet shifra rekord e të infektuarve, 5 persona ndërrojnë jetë

0
Shënohet shifra rekord e të infektuarve, 5 persona ndërrojnë jetë 381 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, duke shënuar kështu shifrën më të lartë që prej fillimit të epidemisë. Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se 5 persona fatkeqësisht kanë ndërruar jetë duke mos e fituar betejën […]

Sërish shifra të larta, 9 persona ndërrojnë jetë nga COVID-19

0
321 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë publike shifrat e orëve të fundit ndërsa njoftoi se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 9 persona. Tirana vijon të jetë vatra më e nxehtë e sëmundjes ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit […]