Home Lifestyle

Lifestyle

Princi Harry dhe Meghan Markle zyrtarizojnë datën e dasmës

0
Princi Harry dhe Meghan Markle do të martohen në Kishën e Shën Gjergjit në Kështjellën ëindsor, majin e ardhshëm dhe do të kryejnë paradën e tyre të parë publike të premten në Nottingham, sipas njoftimit zyrtar nga pallati mbretëror. Çifti kanë menduar të përfshijnë edhe publikun në disa fragmente të cermonisë, por detajet mbi këtë […]

E pabesueshme përpjekja e 22 vjeçares për t’i ngjarë Angelina Jolie

0
Një super-fanse e Angelina Jolie ka mahnitur ndjekësit e saj në rrjetet sociale me fotografi që tregojnë përpjekjet e saj për të imituar yllin e Hollivudit. Sahar Tabar, 22 vjeç, nga Teherani, Iran, ka një profil në Instagram të mbushur me foto që tregojnë vetë atë të Angelinëzuar. Mediat belge kanë raportuar se Sahari ka […]

Youtube nuk është për fëmijë

0
Eshtë e modës që kujdestari më i mirë dhe i sigurt i fëmijëve, të bëhet Youtube ose kanalet e dedikuara në TV. Por sa vlerë kanë këto për mirërritjen e një fëmije? Distancën mes jush dhe fëmijës suaj, e mbush përditë e më shumë pikërisht përmbajtja e YouTube-it, e krijuar enkas për të rrëmbyer vëmendje […]

Shtëpia e Bardhë shkëlqen për festa

0
E praruar në çdo detaj, me drita dhe zbukurime të rafinuara kryesisht të argjendta, e të detajuara në çdo ambjent… Këto janë momente të përmbledhura në një video, gjatë dekorimit të Shtëpisë së Bardhë për festat e fundvitit. Pamjet i publikon pikërisht zonja e parë Melania Trump. Sigurisht që për realizimin e kësaj sipërmarrje të […]

Putin në kalendar për 2018  

0
Jemi mësuar me kalendarët e bukurosheve të televizioneve dhe të pasarelave, ndërsa ky është një kalendar krejtësisht ndryshe. Me protagonist Vladimir Putin.   Nga përkëdhelja e një leopardi e deri tek momenti kur hedh në tapet kundërshtarin e radhës në judo.   Vladimir Putin ka përjetësuar vetveten edhe në një kalendar. Në Rusi u publikua kalendari për 2018 me fotot e aventurave të shefit të Kremlinit.   Mes të tjerash, ai shfaqet mbi një “Harley Davidson” me në sfond flamurin rus, apo gjysmëlakuriq me një snajper në dorë në gjueti.   Burimi i lajmit dhe fotove: https://www.thesun.co.uk/news/4976653/russia-vladimir-putin-calendar-2018-judo-pictures/

Mimoza llastica rikthehet e rritur në rrugët e Tiranës. Shikoni se si ngjan ajo sot 

0
Mimoza llastica, Vajza me bishtaleca që ç’do gjë kërkonte ta kishte të sajën. tashmë jo vetëm që është rritur, po ka një bukuri vërtet për t’u admiruar. E quajnë Zhaklina Dhimojani, dhe sot jeton në Bernë të Zvicrës së bashku me bashkëshortin jurist dhe vajzën e saj Alexa.  Ajo tashmë është shkëputur nga bota e kinemasë dhe ka marrë një drejtim komplet tjetër, duke punuar fillimisht si përkthyese në zyrën Federale të Refugjatëve në Itali dhe më pas e angazhuar si organizatore e koncerteve me muzikë klasike në Zvicër.  Së fundi ajo është rikthyer në rrugët e Tiranës dhe vërtet që duket një mrekulli.   E ku ka si Tirana ! Rruga ime e preferuar 😍 A post shared by Zhaklina Dhimojani Blättler (@zhaklinadhimojani) on Nov 18, 2017 at 5:56am PST Link: https://www.instagram.com/p/Bbo5k98Alyi/?taken-by=zhaklinadhimojani A post shared by Zhaklina Dhimojani Blättler (@zhaklinadhimojani) on Jan 1, 2017 at 2:31pm PST Link: https://www.instagram.com/p/BOvRUm8h1t0/?taken-by=zhaklinadhimojani Burimi i fotos kryesore: https://www.youtube.com/watch?v=kmsx6Ik0OWg  

Fotografitë që duhet ti shikoni dy herë

0
Ndonjëherë, rastis që këndi i fotografive të krijoj një kombinim aq të pabesueshëm dhe harmonik mes elementeve të ndryshëm saqë as Photoshop-i nuk e arrin dot. Bright Side ju paraqet me një përzgjedhje të pabesueshme të jetës reale që asnjë krijim nuk mund të shpresojë ta përputhë aq mirë!   Burimi i lajmit: https://brightside.me/creativity-photography/27-astonishing-photos-youll-have-to-look-at-twice-363560/?utm_source=fb_r881f5123b902&utm_campaign=41c21d0cf074&utm_medium=cpm Burimi i […]

Provokon në ekstrem gjatë videoklipit, përfundon në burg këngëtarja

0
Një këngëtare egjiptiane është arrestuar pasi u shfaq në një video muzikore me të brendshme ndërsa po hante një banane. Shaimaa Ahmed, një 25-vjeçare e njohur profesionalisht si Shyma, u arrestua të shtunën nga policia egjiptiane, për “nxitje të shthurjes” Kjo erdhi pas publikimit të kënëgës së saj “I Have Issues” në vendin masivisht konservator. […]

Shtatzënë dhe me një krah të vetëm, sërisht mbi sërf

0
Bethany Hamilton po pret fëmijën e saj të dytë dhe është në muajin e gjashtë të shtatzënisë, por kjo nuk e ndal atë që të hipë mbi tavllën e sërfit për të mposhtur dallgët në Hauai. 27-vjeçarja, sërfiste profesioniste, ka humbur krahun e saj pasi u sulmua nga një peshkaqen në moshën 13-vjeçare, por kjo […]