Home Lifestyle

Lifestyle

Firma që ofron njëherësh produkte kozmetike Bio dhe shërbim cilësor

0
Kujdesi për estetikën, përfshi lëkurën, fytyrën dhe flokët është një ndër motivet e ditës për të gjithë. Italia është djep i modës dhe estetikës dhe ndaj i kushton rëndësi të lartë prodhimit, shpërndarjes dhe përdorimit të produkteve kozmetike. Në territorin shqiptar, prej gati dy vitesh është “VG Distribution” kompania që shpërndan ekskluzivisht nga Italia marka […]

6 mënyra për të rregulluar marrëdhënien tuaj dashurore

0
Të flasësh rreth ndjenjave nuk është gjëja e vetme që mund të bëni për ta mbajtur lidhjen të shëndetshme, të lumtur, e të suksesshme. Ka njerëz që nuk parapëlqejnë të dëgjojnë biseda që vërtiten ngado rreth fjalës ndjenjë. Ka disa mënyra për ta arritur këtë: Bëni biseda të shkurtra Ju mund të mendoni se të […]

A është shefi juaj një shef i keq?

0
Kush mund të quhet shef i keq? Është bërë një studim për këtë pyetje me 1000 punonjës amerikanë për të renditur 24 sjelljet tipike të shefave “totalisht të pranueshme” dhe “totalisht të papranueshme”. Cilat janë Top 10 sjelljet e këqija të shefit? 1. Kur shefi merr meritat për një punë që e bën ti 2. […]

Meshkujt tallen në rrjete sociale më shumë sesa vajzat

0
Një ndër efektet negative të profileve publike në mediat sociale është rënia pre e njerëzve të këqinj dhe të padëshiruar. Njerëzit e bëjnë këtë gjë fshehur, nën anonimat dhe kjo quhet tallje. Sipas një studimi të ri të publikuar në gazetën Computers in Human Behavior, thuhet se meshkujt janë më të prirur ta bëjnë këtë […]

Si të vendosësh paqe mes fëmijëve gjatë pushimeve?

0
Vera iku por jo pushimet. Ato mund të bëhen në çdo kohë dhe stinë. Për arsye të temperaturave të larta dhe punëve disa njerëz nuk kanë mundur të shkojnë me pushime. Për ata që janë në pragun e tyre, apo edhe ata që do shkojnë vitin tjetër do ju tregojmë disa teknika sesi t`i përballosh […]

Sot do të prezantohet iPhone 8 – Eventi do shfaqet live

0
Sot do të prezantohet zyrtarisht iPhone 8. Smartphone-i i ri pritet të jetë një ndryshim i madh për kompaninë në këtë 10-vjetor të iPhone-it. Disa burime përmes së cilave thuhet se ka rrjedhur informacioni, thonë se ai do të kushtojë 1000 paund. Ky variant thuhet do të përfshijë si risi karrikimin pa tel, njohjen e […]

Facebook ‘arrin’ në miliona gjermanë të cilët nuk ekzistojnë

0
Shifrat zyrtare të mbulimit për reklamat në Facebook janë çuditërisht të larta. Në tregjet më të rëndësishme ka më shumë përdorues të pretenduar sesa banorë. Sipas kompanisë, reklamimi në Facebook arrin 12 milionë të rinj gjermanë të moshës 20-29 vjeç. Problemi qëndron se Gjermania ka vetëm 9.2 milionë banorë të kësaj grupmoshe. Ky ekzagjerim prej […]

5 shenjat e një marrëdhënieje dashurie, të shëndetshme mes adoleshentësh

0
Adoleshentëve është vështirë t`ua heqësh telefonin nga dora dhe bombardohen përgjatë gjithë ditës me mesazhe. Në këto kohë ajo që mund të bëhet është të vëzhgohet se a është kjo marrëdhënie e shëndetshme? Sipas statistikave afërsisht 60% e adoleshentëve njohin dikë që është i dhunuar fizikisht, seksualisht, ose verbalisht në daljet e takimeve të dashurisë. Lajmi […]

Mos i dëgjoni gjithmonë këshillat e njerëzve të suksesshëm

0
Të gjithë kemi nevojë për këshilla, sidomos kur vjen fjala te karriera. Megjithatë udhëheqësit e karrierës, pra mentorët, janë njerëz në fund të fundit. Nuk duhet të keni frikë për të mos rënë dakord me këshillat e tyre. Ka dy raste kur duhet t`i thoni “jo”: Kur këshilla e tyre do të thotë të ndryshoni […]

Jeta ka ekzistuar në Mars, sugjeron zbulimi tronditës

0
Shkencëtarët kanë gjetur fakte që sugjerojnë se jeta në Mars mund të ketë ekzistuar. Një Curiosity Rover e NASA-s ka zbuluar në sipërfaqen e Planetit të Kuq, bor-in, një element kimik që është përbërës kyç për jetën. Zbulimi mund të mbështesë një teori që sugjeron se jeta në Mars mund të ishte groposur për në […]