Home Lifestyle

Lifestyle

Detajet traumatike që mund të dëmtojnë marrëdhëniet tuaja

0
Shumë njerëz mund të mos e kuptojnë se si trauma e pazgjidhur mund të ndikojë në cilësinë e jetës së tyre dhe marrëdhëniet e tyre. Ata mund të minimizojnë rëndësinë e traumës së tyre, ose mund të jetojnë “të hutuar” aty ku janë shkëputur nga ndjenjat dhe emocionet e tyre. Trauma e pazgjidhur rrezikon të […]

Parashikimi i motit, 10 prill 2024

0
Aktivizimi i anticiklonit të azoreve do të diktojë kushtet e motit në territorin shqiptar duke bërë që moti i kthjellët dhe temperaturat e larta të jenë dominate gjatë gjithë paradites. Por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të lehta e kalimtare në zonat e ulëta dhe vijën bregdetare, ndërsa vranësira më të […]

Horoskopi ditor, 10 prill 2024

0
Dashi Jeni të pajisur me një forcë të madhe që ju shoqëron prej ditësh. Dëshira për të përballuar sfida të reja nuk shuhet brenda jush. Do të ishte një ide e mirë që të stimuloni njerëzit përreth jush që të përpiqen t’i bindin ata të përfshihen. Kini kujdes të mos e kaloni kufirin, përndryshe do […]

Disa këshilla si të qëndroni larg energjisë negative

0
Për të qenë vetvetja juaj më e mirë, gjithçka fillon me veprimet tuaja. Me çfarë e rrethoni veten, çfarë bëni brenda një dite, çfarë hani dhe shumë variabla të tjerë. Të gjitha këto zgjedhje ne i bëjmë çdo minutë të çdo dite. Ka energji negative rreth nesh çdo orë. Nga mediat, te historitë që dëgjojmë, […]

5 arsye pse harrojmë ëndrrat pasi zgjohemi

0
Mungesa e vëmendjes së menjëhershme. Mendjet tona janë tepër aktive gjatë gjendjes së ëndrrave, por kalimi nga gjumi në zgjim mund të jetë i papritur. Shpesh, ne nuk arrijmë t’i kushtojmë vëmendje të menjëhershme ëndrrave tona, pasi fokusi ynë zhvendoset në kërkesat e ditës. Zhdukja e shpejtë e kujtimeve të ëndrrave. Ëndrrat ruhen kryesisht në […]

Parashikimi i motit, 9 prill 2024

0
Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të ngrohtë deri pas mesditës kur priten kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë vendin por më të theskuara vranësirat do të jenë në zonat veriore dhe verilindore të territorit. Parashikohet që pasditja dhe në vijim të karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të […]

Horoskopi ditor, 9 prill 2024

0
Dashi Dita nis me nervozizëm dhe shumë pak do të mjaftojë për t’ju bërë të humbni durimin. Përpiquni të përmbaheni të paktën në punë. Për sa i përket dashurisë, ju mendoni se diçka nuk shkon. Përdorni kokën. Demi Ju do të keni Uranin të kundërshtuar nga Marsi dhe Saturni. Kjo do t’ju sjellë lajme negative […]

Cilat janë shkaqet e xhelozisë tek fëmijët?

0
Nëse po pyesni se cili mund të jetë shkaku i xhelozisë tek fëmija juaj, atëherë pikat e mëposhtme mund t’ju ndihmojnë ta kuptoni më mirë atë: Përkëdhelje e tepërt. Të gjithë prindërve u pëlqen të përkëdhelin dhe të llastojnë fëmijët e tyre herë pas here. Megjithatë, nëse e përkëdhelni tepër fëmijën tuaj, mund t’ju bëjë […]

5 arsye pse është kaq e vështirë të kesh sukses në jetë

0
Ne i vendosim qëllimet në mënyrën e gabuar. Ekziston një mënyrë e drejtë dhe një mënyrë e gabuar për të vendosur qëllime. Nëse jeni serioz për të pasur sukses në ndonjë gjë, ju duhet të vendosni qëllimet në mënyrën e duhur. Quhet metoda më e zgjuar e vendosjes së qëllimeve. Kjo do t’ju çojë në […]