Home Sport

Sport

Spanja fiton ‘Kupën e Botës’ për femra për herë të parë

0
Spanja fiton Kupën e Botës për femra për herë të parë, duke mposhtur me meritë Anglinë në Sydney Spanja po konkurronte për herë të parë në një finale të Kupës së Botës për femra. Spanja arriti kulmin në Sydney të dielën, duke mposhtur Anglinë 1-0 për të fituar Kupën e Botës. Fakti që Spanja kishte […]

Partizani-Roma luajnë sot në Stadiumin Air Albania

0
Roma dhe Partizani sot do të luajnë në Stadiumin Air Albania. Roma rikthehet për të luajtur në Shqipëri pas 444 ditësh, Roma rikthehet sërish të luaj në fushën e Stadiumit Kombëtar, ‘Air Albania’ në Tiranë. Më shumë se 18 mijë tifozë pritet të mbushin shkallët e Stadiumit Kombëtar, nga shumë shtete të ndryshme për të […]

Neymar kushton 150 mln Euro

0
Pavarësisht përgënjeshtrimit të babait të Neymar mediat këmbëngulin se sulmuesi brazilian ka në plan të largohet nga Paris Saint Germain. Madje klubi ka vendosur edhe çmimin për skuadrën që dëshiron ta marrë, pasi 30-vjeçari kushton 150 milionë Euro sipas gazetës spanjolle “AS”. Kontrata e tij deri në 30 Qershor të 2027 e bën të lartë […]

Neymar kërkon largim të mënjehershëm nga PSG

0
Neymar i thotë PSG-s se ai dëshiron të largohet nga klubi. Neymar i ka thënë Paris Saint-Germain se dëshiron të largohet nga klubi këtë verë, sipas raportimeve. Sulmuesi po shikon një rikthim në Barcelonë, gjashtë vjet pasi u largua nga klubi për në kryeqytetin francez. Gazeta franceze L’Equipe e kupton se motivimi pas dëshirës së […]

Robin Krasniqi reagon pas fitores së thellë në Prishtinë

0
Robin Krasniqi është shpallur disa herë kampion në boks. Pas plot nëntë raundeve boks në stadiumin “Fadil Vokrri”, Krasniqi e mposhti boksierin francez Nadjib Mohammedi duke fituar titullin WBC Silver në kategorinë e peshës gjysmë të rëndë pak orë më parë. Boksieri Robin Krasniqi ka reaguar pas fitores në mbrëmjen e së shtunës, duke thënë se […]

“Epokës” së tij i erdhi fundi, Buffon tërhiqet nga futbolli

0
Portieri italian, Gianluigi Buffon ka njoftuar se të tërhiqet nga futbolli sapo të ndërpresë kontratën me Parman. Arsyet që po e shtynë Buffonin për t’u pensionuar nga futbolli janë lëndimet dhe dështimi i Parmas për t’u rikthyer në Serie A, sipas gazetarit të njohur, Gianluca Di Marzio. Di Marzio gjithashtu raportoi se tashmë është marrë […]

United gjen “gjuhën e përbashkët” me Atalanta-n për Hojlund

0
  Manchester United ka arritur marrëveshje me Atalanta-n për Rasmus Hojlund. Marrëveshja në parim vlen një vlerë fillestare prej 64 milion paundë me një shtesë prej 8 milion paundësh. Ekipi bergamask hyri në negociata duke kërkuar 77 milionë paundë të garantuara. Siç është raportuar më parë nga Sky Sports News, destinacioni i zgjedhur i sulmuesit […]

Gianluca Scamacca rikthehet te Roma

0
Roma ka rënë dakord të nënshkruajë me sulmuesin e West Ham, Gianluca Scamacca në një huazim fillestar me një opsion për të blerë, sipas raporteve në Itali. Sulmuesi iu bashkua anglezëve verën e kaluar për 35.5 milionë paund, por pati një sezon të parë zhgënjyes, i cili u ndërpre nga dëmtimet. Si rezultat, ai është […]

E rëndë, futbollisti i njohur diagnostikohet me kancer

0
Futbollisti i Borusia Mëshengladbah, Stefan Lainer është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë në nyjet limfatike. Kjo do të sjellë që ai të qëndrojë disa muaj jashtë fushës së blertë. Sipas asaj që shkruajnë mediat, mjekësia ka vepruar në kohën e duhur, duke bërë të mundur evidentimin e shpejtë të problemit shëndetësor, çka bën që […]