Home Sport

Sport

Lorik Cana publikon foton me mamanë, ndjekësit kapin detajin e veçantë

0
Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana, mbetet një nga figurat më të rëndësishme të botës së futbollit. I njohur për shpirtin e tij patriotik, Lorik Cana është angazhuar edhe më tej në zhvillimin e këtij sporti duke krijuar “Lorik Cana 5 Fondation”. Ish-kapiteni legjendar, mbetet po ashtu një nga figurat më të komentuara mediatikisht. Së […]

Interi në zi, klubi zikalter jep lajmin e hidhur për Spalletin

0
Pas arritjes së madhe të skuadrës së Interit, vetëm dy ditë më parë, ku siguroi një biletë për në Ligën e Kampionëve, trajneri i zikaltërve ka marrë një lajm të hidhur. Luciano Spalleti ka marrë një lajm shumë të rëndë, pasi vëllai i tij Marcello ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare. Në një njoftim në […]

Baba për herë të parë, futbollisti shqiptar jep lajmin e bukur

0
Futbollisti shqiptar i cili luan me kombëtaren zvicerane, Granit Xhaka, ka ndarë lajmin e bukur për të gjithë ndjekësit e tij. Granit Xhaka dhe partnerja e tij Leonita, do të bëhen prindër për herë të parë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti i Arsenalit në një postim në Instagram ku shkruan se: Mommy […]

“A është Loriku dashuria jote e parë?” ja si del nga situata bashkëshortja ish-kapitenit

0
Ish-kapiteni i kombëtares, Lorik Cana, është një nga personazhet më të përfolur si në shoëbizin shqiptar. Pas martesës me partneren italiane Monica, jeta e tyre personale vihet në qendër të mediave rozë. Bashkëshortja e Lorikut është shumë aktive në Instagram, ndëkohë që ndiqet nga shumë ndjekës, nga të cilët janë edhe shumë dashamirës shqiptarë. Së […]

Po përdorte telefonin në makinë, David Beckham i hiqet patenta

0
Futbollistit legjendar anglez David Beckham, i është hequr patenta për gjashtë muaj, pasi u kap teksa po përdorte telefonin e tij celular në makinë. Ish-kapiteni i Anglisë, u dënua nga Gjykata pasi ishte fotografuar nga një person duke përdorur telefonin e tij, teksa po udhëtonte ngadalë me makinë. 44-vjeçari, Beckham mori 6 pikë në patentën […]

Tronditet bota e futbollit, Iker Casillas pëson atak kardiak

0
Një lajm i rëndë ka tronditur botën e futbollit. Iker Casillas, ish-portieri legjendar i Real Madrid dhe kombëtares spanjolle është shtruar me urgjencë në spital. Siç bëjnë të ditura mediat portugeze, ditën e djeshme spanjolli ka pësuar një atak kardiak dhe ka shkuar me urgjencë në qendrën shëndetësore “CUF Porto Hospital”. Por fatmirësisht mediet portugeze, bëjnë […]