Home Tag "atak kardiak"

Kinematografia në zi, ndërron jetë aktori i njohur

0
Aktori i njohur Kevin Dobson ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçari. Ai është bërë i famshëm për rolet e tij në shfaqet televizive “Kojak” dhe “Knots Landing” si dhe në soap opera ku përmendim të famshmin “The Bold and the beautiful” Sipas “TMZ”, aktori ka ndërruar jetë  si rezultat i një ataku kardiak duke […]

Arti në zi, humb jetën aktorja e dashur për shqiptarët

0
Ka ndërruar jetë pasditen e djeshme aktorja me origjinë franceze Patricia Millardet. 63 vjeçarja është e njohur në Shqipëri për rolin e Silvia Kontit gjyqtares së famshme tek seriali i njohur italian “La piovra”. Aktorja ka ndërruar jetë në një spital të Romës për shkak të një ataku në zemër. Roli i gjyqtares që mori […]

Vdes në moshën 81 vjeçare këngëtari i hiteve botërore

0
3 herë fituesi i çmimeve Grammy dhe këngëtari i shumë hiteve botërore në kohën e viteve 1970. Bill Ëithers, një mekanik avioni i Navy i cili pasi mësoi veten të luante kitarë shkruajti disa nga këngët më të paharrueshme dhe shpesh më të dëgjuarat e vitet 1970, duke përfshirë “Lean on Me”, “Use Me” dhe […]

Arti në zi! Këngëtari humb jetën në skenë gjatë performancës

0
Këngëtari dhe tekstshkruesi amerikan David Olney është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare ndërsa ishte duke performuar në skenë Këngëtari ka pësuar një atak në zemër ndërsa ishte duke kënduar përballë fansave të tij në Florida këtë të shtunë. Ai u ndal në mes të një kënge pasi u ndie keq dhe ka thënë […]

Ndahet nga jeta Adela Xhamani – Nuk mbeti askush pa shkruar për të

0
Natën e të shtunës në darkë është ndarë nga jeta në moshën 31 vjeçare moderatorja Adela Xhamani, lajmi erdhi shumë tronditës për të gjithë. Një vajzë në lulen e jetës vdes nga një atak kardiak, humbja e saj ishte një lajm tronditës për të gjithë. Nuk mbeti askush pa shkruar dy fjalë për vajzën e […]

Ndahet papritur nga jeta babai i këngëtares së njohur

0
Pak orë më parë është ndarë nga jeta babai i këngëtares së njohur Anita Latifi. Gjithçka ka ndodhur në aeroport teksa priste të kthehej në Kosovë, pasi ata jetojnë në Gjermani. Ngjarja ka ndodhur në mesditën e ditës së djeshme dhe dyshohet se ka qenë një sulm në zemër, ai që i ka marrë jetën […]