Home Tag "bebe"

Bebe Rexha ndan pozat joshëse me mbishkrimin provokues në shqip

0
Bebe Rexha është padiskutim një nga divat e muzikës shqiptare që ka korrur sukses në mbarë botën. Përveçse një talent i spikatur në muzikë Bebe shpesh merr vëmendjen me postime të ndryshme në rrjete socialale. Krahas disa pozave joshëse Bebe ka vendosur një mbishkrim provokues në shqip. Ku gjen më mirë? Ku gjen më mirë? Ndjekësit […]

Bebe Rexha rrëzohet gjatë performancës në skenë

0
Këngëtaraj me origjinë shqiptare dhe famë botërore Bebe Rexha në çdo dalje jemi mësuar ta shikojmë të elektrizojë skenën me zërin dhe performancën e saj. Së fundmi në festivalin e Coachella që u zhvillua në SHBA. Ajo këndoi disa prej këngëve më të famshme të saj si “I’m Good (Blue)”, “Meant to Be”, “I’m A […]

Nuk fitoi asnjë çmim, Bebe Rexha ironizon “Grammy Awards”

0
Bebe Rexha, ka qenë edhe këtë vit e nominuar për një nga çmimet e mbrëmjes më të madhe vjetore të ndarjes së çmimeve të muzikës, “Grammy Awards”. Bebe luftoi për të marrë çmimin “Kënga më e mirë e zhanrit Dance/Pop”, ku ishte nominuar për këngën “One In A Million”, por që ky çmim shkoi në duart […]

Sipas saj pa këto gjëra Bebe Rexha nuk mund të jetojë

0
Bebe Rexha është një emër super i zhurmshëm si për jetën profesionale dhe atë profesionale. Beben jemi mësuar ta shikojmë të ngrejë zërin për kauza të ndryshm. Së fundmi mes të tjerash Bebe ka zbuluar gjërat pa të cilat nuk mund të jetojë. Një gjë pa të cilën s’do mund të jetoja është qeni im, […]

Bebe Rexha reagon mbi steriotipet që qarkullojnë për format trupore

0
Bebe Rexha jo pak herë është diskutuar për linjat e saj trupore. Ajo shpesh ka reaguar ashpër në rrjete sociale për këto tema. Bebe Rexha ka reaguar ashpër mbi stereotipet që lidhen me format trupore përmes një postimi në Instagram. Këngëtarja 34-vjeçare shkroi: “Është viti 2024. Turpi nga një trup i hollë dhe nga një […]