Home Tag "dashuri"

Këto shenja të zodiakut kanë super fat në dashuri

0
 Peshorja Peshorja, e përfaqësuar nga peshorja, njihet për aftësinë e saj të lindur për të krijuar dhe mbajtur marrëdhënie harmonike. Të sunduar nga Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë, Peshoret nxjerrin sharm dhe hirin që magjeps partnerët e mundshëm. Ndjenja e tyre e natyrshme e ekuilibrit dhe diplomacisë i ndihmon ata të lundrojnë në ngritjet […]

Si të biem në dashuri me personin e duhur

0
A keni menduar ndonjëherë se çfarë pyetjesh duhet të bëni kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një partneri? Ndonëse nuk ka një përgjigje të thjeshtë, kjo video nga School of Life tregon se çfarë duhet për të na bërë të lumtur dhe çfarë pyetjesh duhet të bëjmë kur kërkoni një partner të shkëlqyer. Si individë, […]

A ekziston llogaritja ideale e diferencës së moshës në marrëdhënie?

0
Njerëzit zakonisht pyesin veten nëse ekziston një hendek ideal i moshës midis partnerëve dhe nëse disa dallime janë të ekzagjeruara. Pyetja se ku qëndrojnë kufijtë e një marrëdhënieje të pranueshme shoqërore nuk është çështje opinioni, ato janë të përcaktuara qartë. Me sa duket ekziston një formulë për llogaritjen e diferencës së moshës “të pranueshme shoqërore” […]

Përse e gjejmë dashurinë kur nuk e kërkojmë më?

0
Të gjithë ne e kërkojmë dashurinë. Por ndodh që kur e kërkojmë, nuk e gjejmë. Dëshironi të dini pse duket kaq e zakonshme që njerëzit gjejnë një partner atëherë kur ata nuk janë në kërkim? Së pari, nuk duhet të ndiheni si të dëshpëruar/a. Kjo tregon një vetëvlerësim të ulët te ju. Shpesh njerëzit thotë […]

Këto shenja të zodiakut nuk besojnë në dashuri me shikim të parë

0
Gaforrja Gaforret kanë një besim të fortë por ata hezitojnë të pranojnë romantizmin me shikim të parë. Ata në vend të kësaj i bazojnë marrëdhëniet e tyre në punën e palodhur dhe miqësinë e ndërsjellë dhe jo në kiminë dhe tërheqjen fillestare. Ujori Disa njerëz kanë një aftësi të natyrshme për të shtuar romancën në […]

A ka rënë në dashuri? Kiara më në fund përgjigjet

0
Luizi dhe të gjithë ndjekësit kanë qenë në pritje të një përgjigjie të moderatores mbi romancën e tyre. Kiara e vënë shpesh në siklet dhe nga presioni i lojës ka hezituar të thotë çfarë ndjen për këngëtarin. Së fundmi produksioni iu ka organizuar disa pyetje anonime ku banorët janë detyruar të përgjigjen. Kiara është pyetur: […]

Disa nga përfitimet e pabesueshme shëndetësore të seksit oral

0
Orgazma arrihet më lehtë gjatë seksit oral dhe kulmi është i dobishëm. Sperma është e mbushur me lëndë ushqyese të dobishme për organizmin. Seksi oral redukton stresin dhe ul ankthin dhe simptomat e lidhura me depresionin. Mund të bëjë mrekulli për gjëndjen tuaj emocionale dhe zemrën. Do të përmirësojë cilësinë tuaj të shëndetit në përgjithësi […]