Home Tag "divorc"

Ish-gruaja e Jeff Bezos ndahet edhe nga bashkëshorti i dytë

0
MacKenzie Scott ish bashkëshortja e Jeff Bezoz ka bëri një kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj i dytë, Dan Jewett. Sipas dokumenteve sigutuar nga New York Times kërkesa është bërë këtë të hënë, pas dy vitesh martesë. Sipas këtyre dokumenteve, Jewett nuk e kundërshtoi divorcin dhe ndarja e pasurisë tashmë është përcaktuar në një […]

Shenja domethënëse që tregojnë se jeni duke shkuar drejt divorcit

0
Ju vetëm kërkoni të grindeni Mënyra se si grindeni kur nuk jeni dakord është një e dhënë domethënëse se jeni afër divorcit. Kur konflikti bëhet më shumë rreth caktimit të fajit, fajësimit dhe dëshirës për të “fituar”, theksi zhvendoset nga lidhja në pushtet. Kjo është një shenjë paralajmëruese. Dëshironi të acaroni partnerin tuaj gjatë gjithë […]

Merr fund martesa 5 vjeçare, këngëtarja e njohur ndan detajet e divorcit

0
Këngëtarja e njohur Kelsea Balerini dhe bashkëshorti i saj, Morgan Evans i kanë dhënë fund martesës. Pas afro pesë vitesh martesë, këngëtarja e “Heartfirst” dhe muzikanti i “Kiss Somebody” janë nisur drejt divorcit. Balerini e konfirmoi lajmin në rrjetet sociale të hënën, me një burim që më vonë tha për PEOPLE se këngëtarja dhe bashkëshorti […]

Çfarë duan në të vërtetë fëmijët me prindër të divorcuar

0
1 Fëmijët që i kanë prindërit e ndarë duan që prindërit e tyre të bashkëjetojnë. Ata duan që prindërit e tyre të jenë në gjendje të jenë në të njëjtin vend në të njëjtën kohë pa konflikte, shmangie ose ankth. Ata duan që prindërit e tyre të jenë në gjendje të takohen së bashku me […]