Home Tag "Dua Lipa"

Dua Lipa feston nxehtë 8 milionëshin

0
Sukseset e njëpasnjëshme profesionale e kanë shtuar tej mase popullaritetin e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, ka arritur 8 milionë ndjekës në Instagram. Ajo ka falenderuar ndjekësit e saj dhe shprehet mjaft entuziaste për këtë fakt. Duhet theksuar se Dua po korrr suksese të mëdha në tregun ndërkombëtar me hitet e saj. Na ngelet […]

Dua Lipa ka një mesazh të veçantë për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

0
8 Marsin është Dita Ndërkombëtare të Gruas Dua Lipa ka dhënë urimin e saj dhe një mesazh sensibilizues për të gjitha gratë e botës. Gjithçka është realizuar me anë të një postim në Instagram. Këngëtarja 21 vjeçare nga Kosova ka publikuar një fotografi të saj kur ka qenë e vogël teksa qëndron mes dy vajzave të kombësive të ndryshme. “Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Femrave! […]

Dua Lipa shkon në xhami e mbuluar

0
Duket se këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka vizituar një nga xhamitë në Abu Dhabi, me ç’rast ka bërë edhe disa fotografi e mbuluar me shami. Ajo ka publikuar disa fotografi në rrjetet sociale, ndërsa thotë e ka parë xhaminë më të bukur në Abu Dabi. Ajo ka bërë diçka në shenjë respekti për të gjithë myslimanët […]

Na ka bërë krenar të gjithëve. Dua Lipa “Artistja më e mirë femër” Në BRIT Awards 2018

0
Dua Lipa këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare na ka bërë krenar teksa ka pushtuar mediat britanike. Në BRIT Awards 2018, Dua mori çmimin si “Artistja më e mirë femër”. Gjatë marrjes së çmimit këngëtarja falenderoi gjithë fansat dhe ata që punuan për këngët e saj. “Falenderoj fansat e mi. Jam shumë mirënjohëse për miqtë dhe familjen”- është […]

Shumë qesharake! Dua Lipa ironizon veshjen e Rita Orës në Kosovë

0
10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, mori vëmendje të madhe mediatike ndërkombëtarisht edhe për prezencën e Rita Orës. Para mbërritjes në Kosovë, u fol se Rita Ora nuk do të vinte vetëm, por do të performonte dhe këngëtarja nga Kosova me famë botërore Dua Lipa. Në koncert Rita u paraqit me një veshje ektravagante, për të cilën […]

Dua Lipa uron në shqip me rastin e pavarsisë së Kosovës dhe bën një premtim me rëndësi

0
Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka uruar për dhjetë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Ajo nëpëmjet një fotomesazhi në Instagram, thotë se është shumë krenare që është shqiptare dhe premton se do të vijë në Kosovë këtë vit. “Urime të gjithëve 10 vjetorin e Pavarësisë! Shpresoj që të festojmë edhe shumë e shumë përvjetore […]

Dua Lipa hipnotizuese në spotin e kompanisë italiane

0
Na kujton pak skenat e Tarantinos kënga e zgjedhur jo pa qëllim për këtë spot. Portreti i Duas hipnotizon teksa luan rolin pjesën e saj. Ajo arriti që të realizojë albumin debutues, ku edhe solli një prej këngëve hite botërore, “New Rules”, i cili po konsiderohet edhe himn për gjininë femërore. Kënga që u publikua më […]

Dua Lipa shpërthen në lot kur pa…

0
Sharmi, muzika, romanca, dhe çmenduria e kanë përcjellur atë gjatë gjithë karrierës së saj. E re në moshë, por i ka shijuar të gjitha ato gjëra për të cilat ka nevojë. Ylli botëror Dua Lipa ka arritur që për një kohë shumë të shkurtër të fitojë zemrat e shumë njerëzve të cilët i dhurojnë asaj […]