Home Tag "Dua Lipa"

Dua Lipa dhe i dashuri i saj festojnë deri vonë me muzikë shqiptare

0
10, 11 dhe 12 gusht, janë datat e caktuara për “Sunny Hill Festival” në të cilin mes artistëve të tjerë, ka qenë e pranishme edhe e mirnjohura Dua Lipa. Atë e shoqëron edhe personi i saj i zemrës, i dashuri, Isaac Carew. Ky i fundit, ditët e qëndrimit në Prishtinë i ka shijuar në maksimum dhe kjo mund […]

Dua Lipa kuq e zi ndez Prishtinën, por edhe i ati nuk mbetet pas

0
Mbrëmë u mbajt nata e parë e “Sunny Hill Festival” në Prishtinë, kur pas performancës së disa artistëvë, si Ylli Megi, Stanaj, Grace Carter etj, në skenë u ngjit Dua pak pas mesnatës. Siç edhe pati premtuar në një intervistë ditën kur mbërriti në Prishtinë, Dua vendosi të vishej kuq e zi.  Atmosfera ka qenë […]

Dua Lipa feston me simbolin e shqiponjës: “Ndihem shumë krenare”

0
Prej dy ditësh Dua Lipa ndodhet në Prishtinë dhe sot do të performojë në ‘Sunny Hill Festival’. Ndërkohë asaj i është dhënë “Çelësi i qytetit” nga kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti. Në një nga fotot që këngëtarja ka postuar në Instagram, ajo shihet duke bërë simbolin e shqiponjës bashkë me Ahmetin. Ndërkohë, fotot i ka shoqëruar […]

100 mijë euro për bamirësi, në Kosovë Dua Lipa dhuron emocione jo vetëm me këngë

0
Dua Lipa falenderoi gjithë përkrahësit e fondacionit “Sunny Hill”, që ka si qëllim organizimin e eventeve të bamirësisë dhe përkrahjen e artit në Kosovë. Përmes një postimi në Instagram, ajo ka treguar kontributin finaciar të këtij fondacioni për shtresat në nevojë. “Sunny Hill Foundation” u themelua rreth 2 vite më parë, ceremonia hapëse e të cilit […]