Home Tag "dy vdekje"

E fundit/ Situatë e rëndë në spitale, 108 raste të reja në 24 orë

0
Dy persona kanë ndërruar jetë të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit. Një 68 vjeçare nga Shijaku me sëmundje bashkëshoqëruese si dhe një 60 vjeçare nga Tirana pa asnjë sëmundje nuk kanë mundur dot ta fitojnë betejën me sëmundjen. Ministria e Shëndetësisë në komunikimin zyrtar njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë […]

E fundit/ Shifrat ende të lartë, ndërrojnë jetë dy paciente

0
Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë rregjistruar  67 raste të reja me COVID-19 ku shumica e rasteve janë në Tiranë. Gjatë orëve të fundit është vënë re gjithashtu edhe një rritje e numrit të shtrimeve në spital ku aktualisht po marrin shërbimin 88 persona, 8 prej të cilëve në […]

E fundit/ Ndërrojnë jetë dy pacientë në 24 orë, shifrat ende në rritje

0
Dy qytetarë kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë në komunikimin zyrtar njofton se dy humbjet e jetës kanë qenë të papritura. Një 76 vjeçar nga Tirana me disa sëmundje bashkëshoqëruese, pasi ishte përmirësuar pas 15 ditësh trajtim ka pësuar tromboemboli pulmonare. Gjithashtu ka ndërruar jetë edhe […]