Home Tag "flet shqip"

Burri i Afërditës e flet kaq bukur shqipen, madje në dialekt kosovar

0
Bashkëshorti i modeles shqiptare Afërdita Dreshaj ka filluar të mësojë shqip dhe këtë sapo na e vërtetoi modelja përmes një videoje të postuar në instagram. Ajo e pyet bashkëshortin e saj çek se çfarë ka mësuar dhe ai fillon ta pyesë në shqip “Si je” dhe “Çka po ban”, këtë të fundit në dialet kosovar. […]

“Të dua”, Luana konfirmon bashkëpunimin me artistin e njohur, i mëson shqip

0
Pas bashkëpunimeve të suksesshme me këngëtarët shqiptar, Luana Vjollca lajmëroi se shumë shpejt do ta shohim më një këngëtar të suksesshëm ndërkombëtar. Mediat zbuluan se Luana do të publikojë së shpejti një këngë me Faydeen, këngëtarin e njohur australian. Ditën e sotme, Luana na prezantoi Faydeen meqë nuk ishte më një sekret bashkëpunimi i tyre […]