Home Tag "fp1"

Lajm i hidhur për artin, ylli francez Aimée ndahet nga jeta

0
Anouk, ylli francez i klasikëve evropianë të Valës së Re, duke përfshirë La Dolce Vita, Një burrë dhe një grua dhe Lola, ka vdekur në moshën 92-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur vajza e saj Manuela Papatakis në rrjetet sociale të martën. Papatakis tha: “Kemi trishtimin e pamasë për të njoftuar largimin e nënës sime […]

Ed Sheeran artisti më i dëgjuar i vitit në Mbretërinë e Bashkuar

0
Ed Sheeran u shpall artisti më i luajtur i vitit në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë. Britanikët sundojnë valët e transmetimit në MB, me Ed Sheeran që zë vendin më të luajtur dhe artistët vendas dominojnë në top 10 në një tabelë të përpiluar nga kompania e licencimit të muzikës PPL. Për Sheeran, […]

Ndërpritet shfaqja, artisti pëson incident në mes të skenës

0
Ian McKellen në “shpirt të mirë” pas rënies nga skena gjatë shfaqjes në teatër Ian McKellen la audiencën të tronditur pasi u pengua dhe u rrëzua nga skena gjatë një shfaqjeje të Player Kings në Teatrin Noel Coward. Ylli i njohur britanik 85-vjeçar humbi ekuilibrin gjatë një skene sherri dhe u rrëzua dhe u rrëzua […]

28 mijë maturantë sot i nënshtrohen provimit të Matematikës

0
Rreth 28 mijë maturantë në të gjithë vendin do i nënshtrohen këtë të martë testit të maturës shtetërore në lëndën e Matematikës. Ky është provimi i tretë që zhvillojnë maturantët, ndërsa i fundit është më datë 24 qershor në lëndën me zgjedhje. Procedurat do të jenë të njëjta dhe testimi do të nisë në orën […]

Mariza Ikonomi na prezanton për herë të parë me partnerin

0
Mariza Ikonomi dhe pse vetë është një nga figurat më të dashura të skenës dhe muzikës në vendin tonë dhe jo vetëm për jetën e saj sentimentale shumë pak dimë. Artistja është munduar ta mbajë hermetike prej kohësh romancën e saj. Këngëtarja e njohur Mariza Ikonomi dhe partneri i saj, Blendi Greço pak muaj më […]

Parashikimi i motit, 18 qershor 2024

0
Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë, deri pas mesdite kur priten kalime vranësirash nëpër territor, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat malore Lindore, megjithatë nuk priten reshje në territor. Parashikohet që pasditja dhe nata të vijojnë nën dominimin e kthjellimeve, vranësirave dhe lagështirës […]

Horoskopi ditor, 18 qershor 2024

0
Dashi Disa prej jush mund të nervozohen gjatë orëve të ardhshme. Kohët e fundit ka pasur disa fërkime në marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat ose të afërmit e tjerë që ju kanë vënë në humor të keq. Gjithashtu për këtë arsye keni tendencë të zgjoheni pak të lodhur dhe të mërzitur. Demi Afërdita është […]