Home Tag "kenge ritmike"

Dëgjojeni me volum të lartë! Shtjefen Ujkaj publikon këngën “Kerre pare”

0
Këngëtari Shtjefen Ujkaj ka sjellë projektin më të ri muzikor, një këngë plot ritëm, ku i këndohet dashurisë së vërtetë. “Kerre Pare”, titullohet kënga, ndërkohë që vjen e shoqëruar edhe me një videoklip, ku e pranishme është edhe një modele simpatike. Muzika dhe teksti janë krijuar nga Nurtel Morina dhe vijnë të interpretuara nga artisti […]

Ana Kabashi sjell “Na thej” – Klip për të mos u humbur

0
Ana Kabashi sapo ka publikuar klipin e saj më të ri të tiltulluar “Na thej”. Një klip i cili e solli bukuroshen në një stil krejtësisht tjetër. Këngë ritmike dhe që të bën mënjëherë të dashurohesh është punuar me mjeshtëri nga Masive Produksion (Granit Gashi), e ndërsa teksti i veçantë është shkruar nga Ghulo. Për […]

A është Dedi numër një në jetën e vajzës që dashuron?

0
Këngëtari i mirënjohur Dedi vetëm para pak orësh ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “Nr 1”. Ai në fillim i këndon dashurisë të cilës i kishte besuar gjithçka. Në këtë klip të fundit Dedi ka një pyetje shumë interesante: “A jam unë numër një në jetën tënde”, i drejtohet vajzës që […]

Erdhi kënga kushtuar vajzave me emrin Ariana

0
Agron Reka këndon këngën më të ëmbël për vajzat që quhen me emrin Ariana. Ai është i dashuruar marrëzisht pas saj dhe i ka kushtuar një këngë shumë të veçantë. Të gjithë vajzat me emrin Ariana tashmë e kanë këngën e tyre. Agroni me zërin e tij të veçantë dhe me tekstin e bukur rrëmbeu […]

Grupi EmraCom do na bëjnë të kërcejmë sot – Surprizat nuk kanë fund

0
Muaji do të nisi me një festë të vërtetë dhe për këtë është kujdesur produksioni më i suksesshëm EmraCom. Në mbrëmje do të ndizet atmosfera me tre prej super këngëve, tre potpurive nga grupi EmraCom. Do të kemi kënaqësinë të kalojmë mbremjen me këngët  e tyre ritmike. Gjithçka fillon nga ora 20:30. Deri atëherë le […]

Në ditën e ditëlindjes së saj Vjollca Haxhiu ka një suprizë për fansat

0
Me rastin e ditëlindjes së saj Vjollca ka një surprizë për të gjithë fansat. Sot në orën 18:00 këngëtarja bukuroshe publikon këngën e saj më të re nga xhirimet e përvitshme të Produksionit EmraCom. Kënga do të mbajë titullin “Lujna pak”. Bëhet fjalë për një këngë ritmike që përshatet shumë në stilin e Vjollcës. Të […]

Kur hallet e dashurisë qahen mes vëllezërish

0
Si një ditë feste që jemi sot, këngëtarët  e mirënjohur Hysni Alushi dhe Dame Nick kanë një dhuratë për të gjithë Shqiptarët sot. Ata do vijnë në orën 19:00 me një super premierë të titulluar “O vëlla”. Kënga është ritmike që do na shoqërojë në çdo rast gëzimi që do të kemi duke qënë se […]