Home Tag "leonora jakupi"

Leonora dikur dhe sot – A ka ndryshuar ajo pamjen?

0
Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të pëfolura të estradës. Ajo çdo herë arrin ta tërheq vëmendjen e mediave rozë por edhe të publikut. Leonora gjatë karrierës së saj muzikore çdo herë është munduar të paraqitet bukur e me plot sharm. Nese bëjmë një krahasim me ditët e sotme dhe para pesë viteve mund […]

Çfarë e bën unike Leonora Jakupin?

0
Këngëtarja Leonora Jakupi tashmë një kohë të gjatë është në skenën muzikore, madje ajo asnjëherë nuk është ndalur në rrugëtimin e saj, duke dhënë për publikun aq shumë, por duke marrur edhe në të njëjtën kohë dashuri nga fansat e saj. Leonora njihet për stilin e saj unik të veshjes. Ajo çdo herë është paraqitur […]

“Mini me”… Leonora Jakupi siç nuk është parë kurrë publikisht

0
Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të dashura të publikur. Historia e saj artistike është e lidhur ngushtësisht me shumë prev zhvillimeve në historinë kombëtare, duke qenë se Leonora është ndër të paktat artiste që është bërë zëri i mijërave, për të përfaqësuar dhe përcjellë artistikisht mesazhe shumë të ndjera që prekin thellësisht publikun. […]

Leonora, një divë sharmante që pozon sensualisht

0
Leona Jaskupi është mjaft e bukur dhe një artiste e kompletuar. Asnjëherë nuk është shkëputur nga ndjekësit, të cilët e çmojnë jo vetëm për paraqitjen, por edhe për karakterin e për atë që ajo përfaqëson në muzikën shqiptare. Mesazhet e këngëve të saj kanë qenë gjithnjë të ndjera dhe një kushtrim për shpirtin, në periudha […]

Leonora Jakupi përkrah një këngëtari. Ç’të reja kemi?

0
Leonora Jakupi dhe shumica e këngëtarëve të tjerë kanë filluar angazhimet e tyre për xhirimet e Vitit të Ri. Në një fotografi të postuar nga këngëtari i njohur shqiptar, Neki Emra shohim përkrah tij edhe Leonora Jakupin gjatë xhirimeve të një speciale për fundvit. Përveç fotografisë Neki e ka komplimentuar shumë ëmbël Leonorën duke iu referuar […]

Leonora ka një mesazh thellësisht njerëzor

0
Leonora Jakupi është një artiste dhe një zonjë me përvojë dhe vlera. Ajo ka ndarë me ndjekësit një mesash human dhe shumë të ndjerë, ku veç të tjerash shfaqet edhe thellësia shpirtërore që ajo ka, falë eksperiencës si artiste dhe jo vetëm. “Jetoni në paqe me vetveten, pastaj me të tjerët!”, ka shkruar ajo..     […]

Këto ishin fjalët nga zemra të Leonorës për nënën e saj

0
Diva e muzikës Shqiptare Leonora Jakupi ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me nënën e saj. Kjo marrëdhënie shkon përtej nënë e bijë, ato janë më shumë si motra ose shoqe të ngushta. Në ditëlindjen e mamës së saj, Leonora ka shprehur fjalët më të bukura për të. Fjalë që i kanë buruar nga zemra. […]

Leonora Jakupi kokë më kokë me gjithë botën e saj

0
Leonora Jakupi nuk resht se e shprehuri dashurinë që ka për të ëmën. Ajo është gruaja më e rëndësishme në jetën e saj. Mund të duken si dy motra për nga pamja dhe marrëdhënia, por janë ëmë e bijë. Leonora ka ndarë një foto me të duke shkruar shkurt, por më shumë dashuri: “Nënë bota […]

Në Ditën e Bajramit, Leonora Jakupi ‘viziton’ të atin

0
Janë ditët e gëzueshme ato në të cilat ia ndjejmë edhe më shumë mungesën njerëzve të dashur. Kështu që më e mira është t`i vizitojmë ata. E sigurisht që jo të gjithë e kanë fatin e mirë të shkojnë e t`i përqafojnë të dashurit e tyre. Leonora Jakupi e ka humbur babain, por ka shkuar […]