Home Tag "leonora jakupi"

“Sot Kosova u bë me ushtri…” Emocionon Leonora Jakupi

0
Kuvendi i Kosovës sot ka votuar tre projektligje historike duke themeluar Ministrinë e Mbrojtjes dhe Ushtrinë e Kosovës, Me këto projektligje tashmë Kosova ka ushtrinë e saj dhe askush më nuk do të guxojë ta prekë. Themelimi i ushtrisë u votua nga 107 deputetë dhe vetëm deputetët e Listës Serbe e kanë kundërshtuar. Një ndër […]

“Dashuria e saj më e madhe” feston sot ditëlindjen, Leonora Jakupi bën urimin më të ndjerë

0
Familja për të është shumë e shtrenjtë dhe këtë këngëtarja e njohur Leonora Jakupi gjithnjë e ka vënë në dukje. Ndonëse ajo është shprehur se nuk ndihet e plotësuar, për shkak të mungesës së babait, për Leonorën familja është mbështetja dhe dashuria më e madhe. Ndërsa ditën e sotmë këngëtarja ka zgjedhur Instagramin për t’i dedikuar disa fjalë […]

Leonora Jakupi emocionon nënën që humbi familjen e saj në luftë

0
Emisioni “Dua të të bëj të lumtur”, drejtuar nga nga Arbana Osmani, çdo të shtunë po mbledh pranë vetes mijëra shqiptar. Histori nga më të ndryshmet në gjithë trojet shqiptare po bëhen pjesë e emisionit më të ndjekur të momentit. Ajo sot jeton e vetme në qytetin e Gjakovës. Nënë Ferdonija e cila ka humbur gjithë familjen gjatë […]

“Gucci” dhe “Channel” nuk janë më të rëndësishëm se vendlindja ime. Komenti epik i Leonorës kundrejt një ndjekëse të saj

0
Njihet për thjeshtësinë e saj të cilën e tregon herë pas here përmes fotove të ndryshme që publikon në rrjete sociale. Së fundmi Leonora Jakupi ka vënë një foto shumë të bukur në Instagram, përmes së cilës ka treguar veshjen e saj. Por ajo se çfarë vihen në pah janë aksesorët e saj të shrenjtë […]

Leonora thumbon: Jo Gucci, po 7 euro!

0
Tashmë kur në modë janë gjërat luksoze “Gucci”, këngëtarët tanë janë shumë të dhënë pas tyre, madje nuk hezitojnë që të blejnë edhe gjërat më të shtrenjta të kësaj firme. Por ka edhe nga ata njerëz që nuk iu intereson një gjë e tillë. Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi nuk e vret shumë mendjen për jetën […]

Ja cilin vend zgjedh Leonora për të pushuar

0
Është koha e dimrit dhe çdo kush zgjedh ndonjë vend për të kaluar një kohë të bukur të kësaj stine. Leonora Jakupi e cila ka ca kohë që po qëndron larg vëmendjes mediatike ka zgjedhur vendin e saj për të pushuar. Përmes një fotoje në instastory Leonora tregon vendin se ku është duke kaluar disa […]

Leonora dikur dhe sot – A ka ndryshuar ajo pamjen?

0
Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të pëfolura të estradës. Ajo çdo herë arrin ta tërheq vëmendjen e mediave rozë por edhe të publikut. Leonora gjatë karrierës së saj muzikore çdo herë është munduar të paraqitet bukur e me plot sharm. Nese bëjmë një krahasim me ditët e sotme dhe para pesë viteve mund […]

Çfarë e bën unike Leonora Jakupin?

0
Këngëtarja Leonora Jakupi tashmë një kohë të gjatë është në skenën muzikore, madje ajo asnjëherë nuk është ndalur në rrugëtimin e saj, duke dhënë për publikun aq shumë, por duke marrur edhe në të njëjtën kohë dashuri nga fansat e saj. Leonora njihet për stilin e saj unik të veshjes. Ajo çdo herë është paraqitur […]

“Mini me”… Leonora Jakupi siç nuk është parë kurrë publikisht

0
Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të dashura të publikur. Historia e saj artistike është e lidhur ngushtësisht me shumë prev zhvillimeve në historinë kombëtare, duke qenë se Leonora është ndër të paktat artiste që është bërë zëri i mijërave, për të përfaqësuar dhe përcjellë artistikisht mesazhe shumë të ndjera që prekin thellësisht publikun. […]

Leonora, një divë sharmante që pozon sensualisht

0
Leona Jaskupi është mjaft e bukur dhe një artiste e kompletuar. Asnjëherë nuk është shkëputur nga ndjekësit, të cilët e çmojnë jo vetëm për paraqitjen, por edhe për karakterin e për atë që ajo përfaqëson në muzikën shqiptare. Mesazhet e këngëve të saj kanë qenë gjithnjë të ndjera dhe një kushtrim për shpirtin, në periudha […]