Home Tag "LIFESTYLE"

Vuani nga toksinat, ja si ta pastroni trupin tuaj vetëm në pak ditë

0
Kufizoni alkoolin Pirja e tepërt e alkoolit zvogëlon aftësinë e mëlçisë tuaj për të kryer funksionet e saj normale, të tilla si detoksifikimi. Përqendrohuni te gjumi Gjumi adekuat lejon trurin tuaj të riorganizohet, të rimbushet dhe të eliminojë toksinat që grumbullohen gjatë ditës. Pini më shumë ujë Përveç roleve të shumta në trupin tuaj, uji […]

Parashikimi i motit, 21 mars 2023

0
Sipas MeteoAlb, territori shqiptar përgjatë ditës së martë pritet të përfshihet nga një sistem i paqëndrueshëm atmosferik duke sjellë në vend vranësirave të shpeshta përgjatë gjithë ditës dhe prezencë të lartë të lagështirës në ajër. Parashikohet që vranësirat herë pas here të pësojnë zhvillime duke gjeneruar reshje të pakta shiu në vendin tonë, ku më […]

Horoskopi ditor, 21 mars 2023

0
Dashi Sot do të keni një qiell interesant, një rrethanë e mirë sidomos në sferën sentimentale. Me këta yje është e pamundur të mos marrësh avantazhe dhe përmirësime. Beqarët, megjithatë, është më mirë të mos synojnë njerëz të vështirë vetëm për hir të një sfide. Favorizohet edhe kërkimi i strategjive të reja, me rikonfirmime në […]

Parashikimi i motit, 13 mars 2023

0
Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës në territorin shqiptar do të jetë në dominimin e kthjellimeve, të cilat më të dukshme do të jenë në Ultësirën Perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash pritet të ketë në zonat malore. Ndërsa në orët e pasdites dhe mbrëmjes parshikohet që pothuajse i gjithë vendi ynë të jetë […]

Horoskopi ditor, 13 mars 2023 

0
Dashi Nëse disa sfida nuk i keni fituar gjatë dy viteve të fundit, nuk ka problem. Sepse keni ende gara për të hyrë dhe për të fituar. Në dashuri mund të ketë tashmë një shpërblim dhe yjet ndihmojnë takime të reja! Demi Është thelbësore në këtë moment të gjesh bashkëpunëtorët e duhur, këtë e përsëris […]

Alarm i kuq! Këto 11 shenjat ju tregojnë se jeni lidhur me një narcist

0
Një i dashur narcisist mund të shfaqet fillimisht si simpatik, i dashur dhe bujar. Megjithatë, së shpejti ata mund të fillojnë të tregojnë se sa të zhytur në vetvete, manipulues dhe arrogantë mund të jenë. Kjo mund t’iu bëjë ju të ndiheni të pavlerë dhe konfuz. Pavarësisht, të kuptuarit e narcisizmit mund t’i sjellë një […]

Përdorni këto strategji të zgjuara për të përmirësuar fokusin tuaj

0
Fokusoni çështjet në të gjitha aspektet e jetës: punën, marrëdhëniet, detyrat dhe përgjegjësitë e përditshme. Këtu janë disa strategji nga ekspertët për t’ju ndihmuar të përmirësoni fokusin tuaj dhe të krijoni një cikël të suksesshëm motivimi, përqendrimi dhe produktiviteti. Vendosni një rutinë dhe përmbahuni në të. Ndërsa bërja e së njëjtës gjë pa pushim mund […]

Parashikimi i motit, 11 mars 2023

0
Sipas MeteoAlb mbeten vranësirat e shpeshta prezente në vendin tonë, ku më të dukshme pritet të jenë në pjesën e parë të ditës duke sjellë dhe reshje të pakta në të gjithë territorin, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat Veriore. Por mesdita dhe orët vijuese do të sjellin përmirësim gradual të […]